Gönderen Konu: Zafer reçetesi  (Okunma sayısı 908 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lazrail_67

• Moderator
  • *
  • Rep Puanı: +23/-0
Zafer reçetesi
« : Temmuz 22, 2011, 04:44:55 ÖS »
Trabzonspor’da müthiş bir istikrarla tamamladığı 5 yılın ardından soluğu Fransa’da alıp ilk maçlardan itibaren Toulouse’un ilk 11’ine girmeyi başaran Umut Bulut, önceki akşam eski takımının Şampiyonlar Ligi’ndeki rakibine karşı sahaya çıktı. Ortaya koyduğu oyun ile Portekiz basınında en yüksek notlardan birini alan milli futbolcu, hem Fransız takımındaki ilk günleri hem de Trabzonspor’un rakibi Benfica ile ilgili olarak FANATİK’e çok özel açıklamalarda bulundu...

‘İlk 11 sürpriz değil’

Toulouse’da her şeyin beklentilerinin de ötesinde bir şekilde iyi gittiğini söyleyen Umut Bulut, ilk 11’e girmesinin ise kendisi için sürpriz olmadığını belirtti. Yeni hocasının kendisini çok istediğini hatırlatan golcü, “28 yaşındayım ve Trabzon gibi üst düzey bir kulüpten geldim. Üstelik 4 milyon Euro’ya yakın bir bonservis bedeli ödendi bana. Yani kulübede olmayı değil, oynamayı bekliyordum. Umarım her şey böyle devam eder” ifadelerini kullandı.

‘Çok hızlı giriyorlar’

Umut Bulut’un Benfica analizleri de Trabzonspor taraftarına ışık tutacak türdendi. Turun kolay olmadığını itiraf eden deneyimli oyuncu, “Zor bir eşleşme. Benfica çok kaliteli bir ekip. Özellikle ilk yarıda Trabzonspor’un gol yememesi gerekir. İlk yarı diyorum, çünkü Benfica ilk 15-20 dakikada müthiş bir baskı uyguluyor, oyuna çok hızlı başlıyor. Eğer ilk yarıyı gol yemeden tutarlarsa ilerleyen bölümde oyunda dengeyi sağlayabilirler. Tersini ise düşünmek istemiyorum” yorumlarını yaptı.

Aimar için ne diyor?

Benfica’nın artı ve eksilerini de analiz etmesini istediğimiz Umut Bulut, FANATİK aracılığı ile şu mesajları yollayarak sözlerini bitirdi: İlk maçta alınacak sonuç önemli. Portekiz’de olması da bence avantaj. Umarım iyi kullanırlar ve Benfica’yı elemeyi başarırlar. Artılarından bahsetmek gerekirse; sağ kanadı inanılmaz üretken kullanıyorlar. Bu bölgeye mutlaka tedbir almak gerek. Oyunu yönlendirme görevi ise tamamen Aimar’da. Topu her alan onu arıyor. Önlem gerekli. Savunmadaki zaafları ise defansın arkasına atılacak toplar. Ara paslarda da zaafları var. Bir de etkili duran top organizasyonları yapılabilirse mutlaka bir açık bulunacaktır.

Serhat Demirtaş

Çevrimdışı ¤ۣۜ..¤SessizGemi

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +333/-3
Ynt: Zafer reçetesi
« Yanıtla #1 : Temmuz 23, 2011, 01:00:55 ÖÖ »
Umut galiba 69 dakika? falan oynamıştı o maçta. Bu kadar kısa sürede iyi analiz yapabilmiş. Bahsettiği Benfica zaaflarına gelince Trabzonsporumuzun en iyi kullandığı kısımlar zaten, Ara pasları, hava topu organizasyonları falan. Bu turu geçeceğimize inanıyorum.

Umut Bulut'a ise takımında başarılar diliyorum. Çok istedi gitmeyi, umarım istediğini bulur.
Sen üzülme, senin için bu gönlüm ağlar..

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #2 : Temmuz 23, 2011, 01:03:48 ÖÖ »
maç istanbulda, orada 60 000 kişiyi burada 80 000 kişi bekleyecek. yeterki umutlu bir skor alalım.
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı ¤ۣۜ..¤SessizGemi

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +333/-3
« Yanıtla #3 : Temmuz 23, 2011, 01:09:56 ÖÖ »
Aslında çok ta güzel olacaktır bu maç. Seyirci rekoru da kırılabilirdi ama gel görki yayla sezonu gurbetçlerimizin çoğu Trabzonda bu sıralar :) Fırsatım olsa ben de gelmeyi isterdim maça.
Sen üzülme, senin için bu gönlüm ağlar..