Gönderen Konu: Hayata Dönüş Bu Olması Gerek  (Okunma sayısı 461 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kibar

• Ziyaretçi
Hayata Dönüş Bu Olması Gerek
« : Aralık 13, 2009, 08:10:19 ÖS »
Hayata dönüş, bu olsa gerek…13 Aralık 2009 PazarTurgay Beşyıldız
Geçen hafta Eskişehir deplasmanında 2-1 mağlup olunca,maçtan sonra sazı eline alan Fenerbahçe kulübü Başkanı Aziz Yıldırım,Futbol Kulüpleri Birliği başkanlığından önce istifa etmiş, sonrada ricayla istifasını geri almıştı bildiğiniz gibi...

Kendi futbolcularının gece alemlerinden dökülmüş kelepçeli !... hallerini bırakıp,futbol federasyonuna,merkez hakeme komitesine ve  

hakemlere Eskişehir mağlubiyetiyle ilgili,her nedense ver yansın etmesinin sebebini, kendi evinde dün gece seyircisiz oynadığı Ankaragücü karşılaşmasından sonra daha iyi anladık.

Takımının halini gören Aziz yıldırım,kendi evinde seyircisiz oynayacağı Ankaragücü ve Trabzonspor deplasmanlarından puan çıkaramayacağını anlayınca,hafta boyunca verdiği demeçlerle, psikolojik baskı kurduğu hakem camiasından istediğini aldı.

Ankaragücü 3-2 mağlup durumda iken, çek oyuncu Erich Brabec "in attığı bariz kafa golüne inanıyorum ki istemeyerek ama baskıların stresi altında devam diyen hakem triyosu,pimi çekilmiş Fenerbahçe"yi bu hafta sonu, Trabzonspor"un eline bıraktı.

*

Denizliye dönelim dersek,Şenol Güneş tam 4 yıl sonra Trabzonspor"la ilk deplasmanında…

Güzel bir zemin,Kapalı bir  hava,tribünlerde boşluklar ve ben basın tribününde üşümedim dersem yalan olur.

Civar illerden gelenlerle 200 kadar Trabzonspor taraftarı, bu soğuk havada takımlarını desteklemek için “Buradayız“ mesajını verdiler.

Maçtan önce şehirde şöyle bir turladık.Yeni Belediye Başkanları şehrin imarını bayağı değiştirmiş,etraf da, yeşil siyahlı kalabalık 3 grup  Denizli"yi maçın havasına sokmaya çalışıyor ama  çevrelerinde onlara bakanların havası…

“Uğraşmayın nafile” der cinsinden.

*

Şenol hoca geçen hafta galip gelen on biri bozmamış, aynen sahaya sürmüş.Yani ; Bros"un 6 ayda yapamadığını Güneş,2.haftasında yaptı,galip gelen takımı bozmadı.

Trabzonspor"un takım kaptanı Kamerun"lu Song. Denizlispor"un takım kaptanı ise bizim Remzi"nin oğlu,Trabzonlu Çağlar.

Ya devam, ya küme düşmeye teslim için son kozunu oynayan ev sahibi ekip, ya uzaklaşma yada zirve hesapları yapan bordo mavililer önünde karşılaşmaya tutuk başladı.

Trabzon takımı ise kendinden daha emin, ayağa pas yapan, ara boşlukları kollayan ve Alanzinho"nun özelliklerini sahaya yansıtmaya çalışan bir görüntüyle başladı oyuna.

Umut"u for hattında tek bırakan ve kontra pozisyonlarda Gabriç ve Alanzinho ikilisini öne sızdıran bordo mavili ekip,rakip orta sahada bulduğu boşlukların sonunda, driplingle giden Alanzinho"nun önünü de açınca, 23.dakikada  hak eden tarafın golü,6 pasın içerisindeki karambol de topa en son dokunan, Gabriç den geldi.

*

Sanırım günah çıkartmaya çalışan orta hakem Kuddusi Müftüoğlu"na, Trabzonspor"un bu tür maçlarda ihtiyacı olduğunu sanmıyorum.

Bu arada her iki takımın da taraftarlarına centilmenliklerinden dolayı bir teşekkür diyorum.

Eldivenlerine her geçen gün daha fazla ısınan Onur ile kadrodaki yerini kapan Tolga,Trabzonspor un kalesi için daha fazla güven vermeye başlıyor diyebiliriz.

Ev sahibi ekip ikinci yarıda özellikle Emin,Ahmet,Güray ve  Braga ile başlattığı ataklarda sonuç arayıp da bulamazken, Trabzonspor takımının isim saymak istemiyorum,bir kaç kişi hariç ,neredeyse her geçen gün, daha derli toplu ve akıllı oynamaya başladığını gördüm.

Güneş"in 2.yarıda takımına Ceyhun,Gökhan ve Ferhat ile yaptığı takviye ise yerindeydi.

Alınan tek gollü bu galibiyetle, Trabzonspor bu sezon ilk kez üç maç üst üste kazanırken,ilk yarının son maçında Fenerbahçe önünde, yeniden hayata dönüşü oynayacak sanırım.

--------------------------------------