Gönderen Konu: yeniden dirilişmi  (Okunma sayısı 480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kibar

• Ziyaretçi
yeniden dirilişmi
« : Aralık 06, 2009, 08:56:09 ÖS »

Turgay Beşyıldız
61karambol@mynet.com
Yeniden diriliş mi ?06 Aralık 2009 Pazar
      Şenol Güneş 4.dönemi için riski göze alarak, görev aldığı Trabzonspor"a imza atalı daha 5 gün oldu.

Dünkü genel kurulda yönetim kurulunun resmi 94 trilyon liralık borcu ve güven oyu öğlen saatlerinde ibra edildi.

Demek ki, bundan önceki yönetim kurulu için ibra edilmeyen 30 trilyon liralık borç adına yapılan, ayıp edildi.

Şenol Güneş in transferi, mali genel kurul yapılacak salonun başlamadan gazını aldı.

Kurul da, Ahmet Suat Özyazıcı"nın ismi,adının tabelada daha önce yazılmış olduğu caddenin üzerindeki, eski adıyla karayollarının

altındaki saha olarak bilinen, Karadenizspor"un maçlarını oynadığı stadyuma oy birliğiyle verildi.

Mehmet Ali Yılmaz,Sadri Şener,Şamil Ekinci,Dozer Cemil,Hayrettin Şiranlı,Şenol Güneş ve Ahmet Suat Özyazıcı"dan sonra bu takımı şampiyon yapan diğer bir başkan ve teknik adamın da isimleri, sanırım mevcut yönetim kurulu tarafından, en kısa zamanda layık oldukları bir yere verilir.

Trabzon"un ender yetiştirdiği iki isimden,tabi ki ; Ahmet Celal Ataman ve Özkan Sümer"den bahsediyorum.

*

Şenol Güneş, 2005 yılının ekim ayında sezonun 7.haftasının bitiminde, kendi saha ve seyircisi önünde Manisaspor"a 2-0 yenildiği karşılaşmadan sonra,önceden gelen birikimleri de önüne koyarak istifa etmiş ve görevden ayrılmıştı.

Aradan tam 4 yıl geçti ve Güneş, 2009 yılının Aralık ayında, ligin 14.haftasına girilirken, Ankaragücü maçı ile yeniden kendini teknik adam olarak 4.dönem H.Avni Aker"de bordo mavililerin yedek kulübesinde buldu.

Beşiktaş"ın,Fenerbahçe"nin ve Bursaspor"un bu hafta puan kaybetmesi,bu maç öncesine biraz daha heyecan katmadı dersek yalan olur.

Trabzonspor-Ankaragücü karşılaşmasına gelince; Geçen hafta ve bu gece takımının en iyi bir kaç oyuncusundan biri olan Serkan Balcı,bu maça da çok iyi başladı ve 14.dakikada  ısrarla takip ettiği topu,sonunda önünde buldu, bekletmeden ortaladı, umut"a sadece kafayla golü atmak kaldı.

*

Avni Aker"de Tempolu futboldan çok,nemli,soğuk ve sisli bir hava ikinci yarıya hakimdi.

Yeni teknik direktörünün ismini kafasında henüz belirlememiş olan konuk ekip Ankaragücü"nün oyun anlayışı ise, sahadan mutlak bir puanla ayrılmak gibiydi.

Özellikle Adem ve Hürriyet"i defans bloğunun önünde,Baki ile Ediz"e destek olarak  çakılı tutan sarı lacivertliler, ofanstan çok defansı düşününce yedikleri tek gole razı kaldılar.

Hele de ev sahibi ekip de, Umut yakaladığı inanılmaz fırsatları cömertçe harcayınca,acaba dedim dürüstçe mücadele veren bu adamın ayaklarını bağlamak için, birisi dinimizde yeri olmayan hurafelere 50 liraya muska mı yaptırdı ?

Son idmanların Barış"la birlikte  en formda isimlerinden olan Drago Gabric, yakaladığı topu köşeye şık bir vuruşla plaseleyince,kendisini de,takımını da yedek kulübesini de,yönetimi de, tribünleri de rahatlattı.

*

Alanzinho"nun katkılarıyla 86.dakikada başlayan varyasyonda,şık hareketlere kombine atağa dönüşen pozisyonda, topa en son vuran Colman, skoru belirledi.

Yalnız belirtemeden geçemeyeceğim.Her kendine gelen topu rot balans ayarı bozuk araba gibi önüne değil de, yana doğru süren Colman"a artık bir yarış atı gözlüğümü taksak bilmiyorum.

Tribünleri yine ayağa kaldıran kale arkasındaki “ Trabzonlu Gençler”e, “Bir alkış lütfen” diyeceğim ama sahada kendi oyuncularınız varken, Fatih Tekke diye bağırılmasına da, bir ara verin artık diyorum.

Orta hakem Yunus Yıldırım"ın gözlemcilerden iyi bir not alacağını düşünüyorum.

Gecenin en anlamlı hareketi olarak da,tribünleri terk etmeyen taraftarlarının ısrarı üzerine, Şenol Güneş"in takımını soyunma odasından alıp sahaya getirerek, seyircisiyle kucaklaştırmasına bir alkış diyorum…

Tabi ki, bu maçın sonucu lig ve moral açısından önem taşıyordu ama asıl önemli olan artık haftalık mutluluklar değil,devamlı gelecek olan başarılar için,güneş"in uygulayacağı süreklilik arz eden ve taviz verilmeyecek ve zaman alacak olan modele inanmak ve saygı göstermek diyerek, not düşüyorum.

« Son Düzenleme: Aralık 06, 2009, 08:59:52 ÖS Gönderen: kibar »