Gönderen Konu: Şehit Öğretmenler(Sizi Unutmadık)  (Okunma sayısı 4355 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tsarsşn

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +3/-0
Şehit Öğretmenler(Sizi Unutmadık)
« : Haziran 04, 2008, 11:13:30 ÖÖ »

Neşe ALTEN

1972-26.10.1993

1972 yılında Tekirdağ İli Şarköy İlçesinde doğan ve bekar olan Neşe ALTEN'in babası Hasan, annesi Nazife'dir.
Sınıf öğretmeni olan Neşe ALTEN, Diyarbakır İli Bismil İlçesi Çavuşlu Köyü İlkokulundaki görevine 30.9.1993 tarihinde başlamış, yirmibeş günlük öğretmen iken, 26.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

Kemal SERT

6.3.1967-16.11.1993

6.3.1967 tarihinde Konya İli Seydişehir İlçesinde doğan ve Gülay hanımla evli olan Kemal SERT'in Ahmet adında bir oğlu vardır. Babası Ahmet, annesi Dürdane'dir.
Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü mezunu olan Kemal SERT, Diyarbakır İli Silvan Endüstri Meslek Lisesi Resim-İş öğretmeni iken 16.11.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

Zafer ÖZDENİZ

1964-21.11.1993

1964 yılında Ordu İli Fatsa İlçesinde doğan ve bekar olan Zafer ÖZDENİZ'in babası Erol, annesi Seher'dir.
Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü mezunu olan Zafer ÖZDENİZ, Tunceli İli Geyik Suyu Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Matematik öğretmeni iken 21.11.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

Şenol AKAR

22.4.1965-12.11.1987

22.4.1965 tarihinde Aydın İli Çine İlçesinde doğan ve bekar olan Şenol AKAR'ın babası Hilmi, annesi Meliha'dır.
Erzincan Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Şenol AKAR, ilk defa Şırnak İli Merkez Yoğurtçular Köyü İlkokulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 12.11.1987 tarihinde şehit edilmiştir.

Halil KANDEMİR

1955-21.11.1993

1955 yılında Çanakkale İli Yenice İlçesinde doğan ve bekar olan Halil KANDEMİR'in, Babası Veli, annesi Ayşe'dir.
Ankara Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Halil KANDEMİR, Adana, Çanakkale ve Zonguldak illerinde görev yaptıktan sonra , Tunceli İli Merkez Geyik Suyu Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 21.11.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

Mehmet DAYAN

1.2.1960-29.12.1993

1.2.1960 tarihinde Diyarbakır İli Çermik İlçesinde doğan ve Aysel hanımla evli olan Mehmet DAYAN, Diyarbakır İli Merkez İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenidir.M. DAYAN görevine giderken, 29.12.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

Nahit ERGENE

1955-1.1.1994

1955 yılında Elazığ İli Maden İlçesinde doğan ve öğretmen Ülkü hanımla evli olan Nahit ERGENE'nin A.Beyza, V.Uğur adlarında iki çocuğu vardır. Babası Askeri, annesi Müjgan'dır.
Bursa Eğitim Enstitüsü Fen Bilgisi Bölümü mezunu olan Nahit ERGENE, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü iken, 1.1.1994 tarihinde Ergani Maden İlçesi karayolunda şehit edilmiştir.
Adı, Elazığ'da Doğukent'te bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Mustafa BOZ

6.11.1966-22.2.1994

6.11.1966 tarihinde Balıkesir İli Bandırma İlçesinde doğan ve Arzu hanımla evli olan Mustafa BOZ'un babası İsmail, annesi Müberra'dır.
Uludağ Üniversitesi ilahiyat Fakültesi mezunu olan Mustafa BOZ, ilk kez Şırnak İli Cizre ilçesi İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 22.2.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

Hasan AKAN

1958-1.3.1994

1958 yılında Diyarbakır İli Dicle İlçesinde doğan ve Güllü hanımla evli olan Hasan AKAN'ın Cihan ve Mahin adlarında iki çocuğu vardır. Babası Mehmet, annesi Ayşe'dir.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin Sosyal Bilgiler Bölümü Lisans Tamamlama Proğramından mezun olan Hasan AKAN, öğretmen görevine Şubat 1982'de başlamış, sırasıyla Tekirdağ, Van ve Diyarbakır İllerinde çalışmıştır.
Diyarbakır İli Merkez Namık Kemal Lisesi Sosyal Bilgiler Öğretmeni iken, 1.3.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

M.Ali DURAK

1968-7.4.1994

1968 yılında Erzincan İlinde doğan ve Adana Kadirli nüfusuna kayıtlı M.Ali DURAK bekar olup, babası Mehmet, annesi Fatma'dır.
Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kimya Bölümü mezunu olan Mehmet Ali DURAK, 29.7.1992 tarihinde Diyarbakır İli Silvan Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmıştır. Bu görevde iken, 7.4.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

Metin GENÇDAL

1966-20.4.1994

1966 yılında Şanlıurfa İli Siverek İlçesinde doğan ve bekar olan Metin GENÇDAL'ın babası Mehmet, annesi Gazal'dır.
Dicle Üniversitesi Fen Ebediyat Fakültesi Kimya Bölümü mezunu olan Metin GENÇDAL, Tunceli İli Ovacık İlçesi Yeşilyazı İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 20.4.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

Recep OYUR

1955-29.4.1994

1955 yılında Diyarbakır İli Hazro ilçesinde doğan ve Şükriye hanımla evli olan Recep OYUR'un Zozan, Ahmet Arif, Rojda, Leyla, Gülistan, Derya, Kadir Berat, Şirin adlarında sekiz çocuğu vardır. Babası M.Sabri, annesi Belkiza'dır.
Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Fen Bilgisi Bölümü mezunu olan Recep OYUR, Mardin ve Diyarbakır illerinde görev yapmıştır. Diyarbakır İli Merkez Gazi Ortaokulu öğretmeni iken, 29.4.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

Erkan ÖZCAN

1962-29.5.1994

1962 yılında izmir İli Torbalı İlçesi Saipler Köyünde doğan ve bekar olan Erkan ÖZCAN'ın babası İbrahim, annesi Zehra'dır.
Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü mezunu olan Erkan ÖZCAN, ilk kez Batman İli Sason İlçesi Aydınlık Köyü İlkokulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 29.5.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

Kemal GÖÇER

1959-3.6.1994

1959 yılında Diyarbakır İli Silvan İlçesinde doğan Kemal GÖÇER'in Dilan ve Helin adlarında iki çocuğu vardır. Babası Ahmet, annesi Nafiye'dir.
Şanlıurfa Eğitim Enstitüsü mezunu olan Kemal GÖÇER, Şubat 1982'de Erzurum İlinde başladığı öğretmenlik görevini Gaziantep ve Diyarbakır illerinde sürdürmüş. Diyarbakır İli Merkez M.Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 3.6.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

Hüseyin AYDEMİR

15.07.1972-12.3.1988

15.7.1972 tarihinde Kırşehir İli Mucur İlçesinde doğan ve bekar olan Hüseyin AYDEMİR'in babası Ali, annesi Selver'dir.
Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Hüseyin AYDEMİR, ilk kez Batman İli Gercüş İlçesi Aydınca Köyü İlkokulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 12.3.1988 tarihinde şehit edilmiştir

M.Nuri DEMİRALP

1946-5.6.1994

1946 yılında Diyarbakır İli Lice İlçesinde doğan M.Nuri DEMİRALP suhbet hanımla evliliğinde Afife, M.Bedi, Selma, Ayşe, Hazine, Büşra, Esra, Abide, Ubdul, Samet, Veysel adlarında onbir çocuğu vardır.Babası Bekir, annesi Zeliha'dır.
Bursa İlahiyat Fakültesi mezunu olan M.Nuri DEMİRALP, değişik tarihlerde Diyarbakır, Ordu ve Antalya İllerinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapmıştır. Diyarbakır Merkez Atatürk Lisesi öğretmeni iken 5.6.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

Vedat İNAN

1969-11.9.1994

1969 yılında Kars İlinde doğan Vedat İNAN, Sakine hanımla avli olup, Eda Erdem adında bir çocuğu vardır. Babası Ekrem, annesi Hansenem'dir.
Bolu Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Vedat İNAN, Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmeni iken, okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

Mustafa KARINCA

1962-11.9.1994

1962 yılında Denizli İli Buldan İlçesinde doğan Mustafa KARINCA, Fatma hanımla evli olup, babası Ali, annesi Fatma'dır.
Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Mustafa KARINCA Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

Ali İhsan ÇETİNKAYA

1965-11.9.1994

1965 yılında Diyarbakır İlinde doğan ve bekar olan İhsan ÇETİNKAYA'nın babası Ali, annesi Hazi'dir.
Dicle Üniversitesi Fen Ebediyat Fakültesi Fizik Bölümü mezunu olan Ali İhsan ÇETİNKAYA, ilk kez Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmeni atanmış, bu görevde iken, 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

Rustem ŞEN

1965-11.9.1994

1965 yılında Elazığ İlinde doğan ve bekar olan Rustem ŞEN'in babası Mustafa, annesi Zeynep'tir.
Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Rustem ŞEN, Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

Metin KAYNAR

1965-11.9.1994

1965 yılında Antalya İlinde doğan ve bekar olan Metin KAYNAR'ın babası Osman, annesi Ümmü'dür.
Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi mezunu olan Metin KAYNAR, ilk kez Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

Buminhan TEMİZKAN

1968-11.9.1994

1968 yılında İçel İli Tarsus İlçesinde doğan ve bekar olan Buminhan TEMİZKAN'ın babası Necati, annesi Yeter'dir.
Dicle Üniversite Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitim Tarih Bölümü mezunu olan Buminhan TEMİZKAN, İlk kez Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

Yasemin TEKİN

29.7.1962-25.10.1993

29.7.1962'de Osmaniye'de doğan Yasemin TEKİN, Kırşehir Çiçekdağı nüfusuna kayıtlı olup, babası Mehmet, annesi Hatice'dir.
Atatürk Üniversitesi Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Yasemin TEKİN, Bitlis İli Merkez Düzköy Erikli Köyü İlkokulu öğretmenliğine atanmıştır.Bu Okulda görevli iken, 25.10.1993 tarihinde kendisi gibi öğretmen olan eşi Bayram TEKİN ve tek çocuğu olan kızı Betül ile birlikte şehit edilmiştir.
Adı, Tatvan'da bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Ayşe KONAKÇI

1969-26.10.1993

1.6.1969 tarihinde Denizli İli Tavas İlçesinde doğan ve kendisi gibi şehit edilen öğretmen Numan beyle evli olan Ayşe KONAKÇI'nın Mahinur adında bir kızı vardır. Babası Hüdaverdi, annesi Safiye'dir.
Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kız Sanat Eğitim Yüksek Okulu Ev Ekonomisi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği Bölümü İlköğretim Okulu Anasınıfı öğretmenliğine, Ekim 1992'de Diyarbakır İli Etiler Bismil İlçesi Babahaki Köyü İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 26.10.1993 tarihinde eşi ile birlikte şehit edilmiştir.
Adı, Denizli İli Tavas İlçesi Ulukent'te bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Nuriye AK

5.4.1968-11.6.1993

5.4.1968 tarihinde Çanakkale İli Gelibolu ilçesinde doğan ve bekar olan Nuriye AK'ın babası Salim, annesi Nigar'dır.
Uludağ Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Nuriye AK, 24 Temmuz 1992 tarihinde Diyarbakır İli Merkez Buçuktepe Köyü İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmıştır. Bu görevde iken, 11.6.1993 tarihinde oturmakta olduğu lojmanda şehit edilmiştir.
Adı Çanakkale İli Gelibolu İlçesi bolayır Beldesibde bir ilköğretim okuluna ve Gelibolu İlçesinde bir sokağa verilmiştir.

www.canverdiler.tr.gg

Eli öpülesi Öğretmenler bu Vatana daha iyi bir nesil yetiştirmek isterken Kahpelerin namlularından Çıkan Kurşunlarla ŞEHİT olmuşlardır.
Allah Hepsine Rahmet Eylesin.
(Amin)

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
  • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
Ynt: Şehit Öğretmenler(Sizi Unutmadık)
« Yanıtla #1 : Haziran 04, 2008, 12:41:48 ÖS »
ne güzel kutsal bir görev için şehit gittiler..Allah (c.c.) mekanlarını Cennet eylesin ruhları şad olsun..tşk... :bayrak: :-*
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"