Gönderen Konu: En son hangi kitabi okudunuz ?  (Okunma sayısı 17491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı betül22

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +40/-2
  • °°°вєтüℓ°°°
En son hangi kitabi okudunuz ?
« : Nisan 12, 2008, 08:13:17 ÖS »
En son hangi kitabi okudunuz ???

Çevrimdışı hamsiye

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +73/-0
  • "Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur."
Ynt: En son hangi kitabi okudunuz ?
« Yanıtla #1 : Nisan 12, 2008, 10:56:53 ÖS »
Bediüzzaman`in fikri Programi
üzerine bir analiz
yazar: prof.dr.ibrahim canan

dün bitirdim ve herkese tavsiye ederim  :çiçk:

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır.."B.S.N

Çevrimdışı hamsiye

• Premium Üye
« Yanıtla #2 : Nisan 12, 2008, 11:03:06 ÖS »
Cumhuriyet Çocuğu - Hekimoğlu İsmail

harika bir kitap  :)

Çevrimdışı bayrakts61

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +4/-0
« Yanıtla #3 : Nisan 12, 2008, 11:31:56 ÖS »
yazardan Allah razı olsun. Amin

Çevrimdışı zeynep1967

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
  • GÜNEŞ DOĞUDAN YÜKSELİR
« Yanıtla #4 : Nisan 12, 2008, 11:34:25 ÖS »
Nihat Genç=Karanlığa Okunan Ezanlar
Şiddetle tavsiye ederim,gerçekten çok hoş
Tavanı çöktü aşkın; duvarlar üryan düştü

Toplumun gündemine koyu bir isyan düştü

İniltiler geliyor doğudan ve batıdan

Sensizlikten bozulan dengeye ziyan düştü

Çevrimdışı hamsiye

• Premium Üye
« Yanıtla #5 : Nisan 12, 2008, 11:35:07 ÖS »
aile dostumuzdur okumasam ayip olurdu  :)
allahim onun gibilierini basimizdan eksik etmesin, allah razi olsun ondan ve onun gibi bir kac kaliteli yazarlarimiz daha var
allahim hepsinden razi olsun  :çiçk:

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +270/-7
« Yanıtla #6 : Nisan 12, 2008, 11:43:57 ÖS »
Nihat Genç tanıdığım kadarıyla çok uç bir insan ve basit kanallara çıkıp insanlara iftira atmaktan çekinmeyen bir insan. Ben şahsen uzak durmanızı aklınızı bulandırmamanızı tavsiye ederim. Zaten yetişkin bir insan hangi kitabı okuyacağını bilir ama tavsiyelerde çok önemlidir.(Arkadaşamızın şiddetle tavsiye ettiği kitabın yazarı N.G. kültürümüze hiç uygun içeriği olmayan kısacası ahlaksız "Leman" dergisi yazarı)

basit kanal dedigin sky türk mü oluyor..ayrıca iftira olsaydı söyledikleri,karsı taraf cıkar tepki verirdi..ilaveten kendisi artık leman yazarı değildir,uzun bi süre önce bıraktı lemanı..

bence birilerini eleştirirken önce bi okuyalım sonra karar verelim..bu ülkenin sözde aydınaları abd nin oyuncagı maşası olurken,sözde islamcılar abd nin askerleri için dua ediyoruz derken,bu begenmedigin nihat genç amerikan köpekleri ıraktan defol diye kitap yazdı..
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....

Çevrimdışı zeynep1967

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
  • GÜNEŞ DOĞUDAN YÜKSELİR
« Yanıtla #7 : Nisan 13, 2008, 12:02:41 ÖÖ »
Nihat Genç tanıdığım kadarıyla çok uç bir insan ve basit kanallara çıkıp insanlara iftira atmaktan çekinmeyen bir insan. Ben şahsen uzak durmanızı aklınızı bulandırmamanızı tavsiye ederim. Zaten yetişkin bir insan hangi kitabı okuyacağını bilir ama tavsiyelerde çok önemlidir.(Arkadaşamızın şiddetle tavsiye ettiği kitabın yazarı N.G. kültürümüze hiç uygun içeriği olmayan kısacası ahlaksız "Leman" dergisi yazarı)

Kardeşim buraya kendi ön kabullerini yazıp insanları yanlış bilgilendirmen doğru değil.Nihat Genç leman dergisinde yazdı doğru fakat gençlik yıllarındaydı o.Hem yazarları yazdığı kuruluşa göre değerlendirmeye tabi tutmaya başlarsak işin içinden çıkamayız kardeşim.Bence ne yazdığına bakmak daha sağlıklı.O bu ülkenin kitapları yok satan bir yazarı,Sanat Tarihi,siyaset,Tarih ekonomi;öykü vs vs birçok tazın türünden onlarca kitapları yüzbinler satıyor bu topraklarda.Konuşma üslubu biraz sert olabilir ama bu da duygusallığıyla alakalı bir kanımca.Basit muhakemelerle insanlara sui zan beslememek yanlış.
Tavanı çöktü aşkın; duvarlar üryan düştü

Toplumun gündemine koyu bir isyan düştü

İniltiler geliyor doğudan ve batıdan

Sensizlikten bozulan dengeye ziyan düştü

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
« Yanıtla #8 : Nisan 13, 2008, 12:03:09 ÖÖ »
Tamam canım kardeşim sen istadiğin kitabı okuyabilirsin. Ben fikrimi paylaştım. Ama sen genede masum insanların günahını alma yarın öldüğün zaman hesabını vermek zor olur. Kul hakkı sonuçta.

ben birinin günahını mı aldım şimdi?merak ettim bende sonucta okudum nihat gençin cogu kitabını ve begendim(ama dini konularda biraz zayıf ve bilmedigi şeyleri konusmaması gerekır din hususunda)..

ama siz öyle bi tanıttınızki sanki cok asagılık bir adam,bence cok acık sözlü,kimsenin söyleyemedıklerını söyleyen biri.o yüzden tabi tepkı alıyor bazı kesımlerden..
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
« Yanıtla #9 : Nisan 13, 2008, 12:17:13 ÖÖ »
benim bahsettigim islamcı kesim,müslümanlar katledilirken sesini cıkarmayan hatta 'abd askerlerının eve sag salim dönmesi için dua edıyorum ' diyen kesimdir..

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
« Yanıtla #10 : Nisan 13, 2008, 12:43:36 ÖÖ »
(Alıntı yapmayı bilmiyorum zeynep1967 adlı arkadaşın benim için yazdığı "kendi ön kabullerin" cümlesine cevap vermek istiyorum) Ön kabul demek gerçekliği sorgulanabilir demek. Ama benim yazar hakkındaki düşüncelerim onun bir televizyon programındaki konuşmasından kaynaklanıyor ve insanları ancak konuşmalarına göre yargılayabilir ve hakkında yorum yapabilir. Dolayısıyla bir yazarın kitabının kaç sattığı beni ilgilendirmez ne yazdığı ilgilendirir. Hem zannetmiyorum kitaplarının yüzbinler sattığını bence merak uynadırmak için yapılmış söylentiden ibaret. Bu konuyla ilgili bir film izlemiştim Büyük güçler istedikleri kitapları okutmak için böyle yollara başvuruyorlardı filmde.Hatta insanları kullanarak.Sonuç olarak ben o yazarı tavsiye etmiyorum. Ama sen edebilirsin okuyabilirsin en doğal hakkın.

abi adamın yazdıgı kitaplar büyük güçlerin işine gelmiyorkı,adam amerikan köpekleri diye kitap yazmıs,bosnada olanları anlatmıs(karanlıga okunan ezanlar),bu adamı niye kollasınlar,orhan pamukla ve güya islami çizgide olan bir gazetede yazan türk milletine hakaret eden elif şafakla karıstırmayalım bu adamı...

ayrıca daha önceki mesajlarında bana günaha giriyorsun kul hakı diyorsun,ama kendi mesajlarında alenen nihat gençi itham ediyorsun,ve elinde bir belge de yok..

Çevrimdışı öznur

• *V*İ*P*
  • Rep Puanı: +10/-2
« Yanıtla #11 : Nisan 15, 2008, 10:45:04 ÖÖ »
vehbi vakkasoğlu-Bir destandır Çanakkale

Çevrimdışı -sükût-

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +4/-0
« Yanıtla #12 : Mayıs 09, 2008, 10:04:21 ÖÖ »
en son "Brief an meine Mutter" Waris Dirie'den okudum..

suan Ilahi Armagan (baya eski bir baski) onu okuyorum..
hersey sükût ile baslar..

Eskiler tanir - Yeniler örnek alir - Görenler Görmeyenlere anlatir !

Silgi kullanmadan Resim yapma sanatina "hayat" derler .

Sallansada Yikilmaz Tahtim !

Selamim yeter Imzam agir gelir !