Gönderen Konu: *Sevgili efendim..!!*  (Okunma sayısı 1578 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
*Sevgili efendim..!!*
« : Eylül 10, 2007, 03:30:49 ÖS »

Sevgili!!!.....Efendim!!!...

Aşkın şiirini yazmak isterdim sana;sana aşkı şiir ile anlatmak isterdim...Aşkı seninle tanımlamak ister, aşkı sende tanımak isterdim.Ay ikiye bölündüğünde yanında olmak isterdim..

Sevgili!!!....

Aşk iğnesiyle dikilince bir dikiş.Kıyamete kadar sökülmezmiş .Aşk ile insan elbet güneşe benzer, ve aşksız gönül misal _i taşa benzer.Hayatı aşka bölünce hayat çoğalır;bütün hayatları toplasan geriye aşk kalır.Gelip kemiğe dayanınca dünya,hayata atılan kement olur;göz kapaklarından vurulunca kasırgalar,annelere deprem,babalara bent olur.Aşksız bahar dallarını kuru bir ayaz boğar,aşksız rahmini yargılayan bebekler nagehan doğar.Mahrem düşüncelerle perdelenen odalarda ya ezel ya ebed olur;aşk kayıp giderse dünyadan ebed kıyamet olur ;sevgisizlik gelir ,dünya cehennem olur

Sevgili!!!....

Kapına geldik;aşkı öğret bize, ve aşkını ver yüreklerimize...Güneş ve ay nurunu aşkından alırken,güneşin ışığı aya vurur gibi aşığı aydınlatırken...Gel Ey Sevgili bir huzmecik bahşeyle asi ve aciz üftadene ve umut perki olmayan teşne kem zerrene.Aşkları unutan bedene aşkını unutturma!...

Her şey sen olsun şu dünyada ve olmasın sen olmayan dünya da....

Alıntı

"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"

Çevrimdışı zenep

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +32/-1
  • 'Geri gel, ey Osmanlı!'
Ynt: *Sevgili efendim..!!*
« Yanıtla #1 : Ekim 30, 2007, 09:39:32 ÖS »
ya ne kadar güzel paylaşımların var inan satırları okurken gözlerm doldu bana bunları tekrar hatırlattn allah karşılığınıda verir elbet yüreğine sağlık
...Tam inandık Tam güvendik Tam sevildik derken Vurdular Bizi ...

Çevrimdışı pirireis61

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +0/-0
« Yanıtla #2 : Ekim 30, 2007, 09:53:29 ÖS »
''göz kapaklarından vurulunca kasırgalar,annelere deprem,babalara bent olur.Aşksız bahar dallarını kuru bir ayaz boğar,aşksız rahmini yargılayan bebekler nagehan doğar'' biz aşkı sadece sevgiliye duyulan bir haz sanırız. aşk herşeydir.gözünün aldıgı kalbinin hissettiği herşey...Aşkın tarifi yada reçetesi yemek kitaplarındaki gibi bardak bardak yada kaşık kaşık ölçülerle verilmez...Aşkın en büyük tarifi hissedebildiğin ve ruhunu rahatça bırakabildiğin anda verilir.

Aşk; ruhun ve kalbin tek alemde  toplanmasıdır... ister ilahi aşk ister manevi aşk ister se kalbi aşk...

Çevrimdışı *Laz kızı*

• Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
« Yanıtla #3 : Nisan 28, 2008, 12:36:16 ÖS »
Güzel yorumlarınız için ben teşekkür ederim..Saolun arkadaşlar..
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"