Gönderen Konu: Şike operasyonunda tele kayıtlar...  (Okunma sayısı 837 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lazrail_67

• Moderator
  • *
  • Rep Puanı: +23/-0
Şike operasyonunda tele kayıtlar...
« : Temmuz 08, 2011, 11:55:40 ÖÖ »
‘ESKİŞEHİR TAKIMINI ALABİLİYOR MU?’

Aziz Yıldırım’ın, 9 Nisan’da oynanan ve şike yapıldığı iddia edilen Eskişehirspor-F.Bahçe maçı öncesi stadın önünde çekilen fotoğrafları HABERTÜRK’te çıkan F.Bahçe Kongre üyesi Ali Kıratlı’yı bir gün önce Bülent İşçen aracılığıyla araması da teknik takibe takıldı. Tutuklanan 20 yıllık kongre üyesi İşçen’in ifadelerinde yer alan konuşmaya göre Aziz Yıldırım, Kıratlı’ya ulaşmak için maçtan bir gün önce İşçen’i arayıp şu konuşmayı yapıyor:

AZİZ YILDIRIM: Ali orada mı Ali

B.İBRAHİM İŞÇEN: Burada abi

AZİZ YILDIRIM: Onla bir konuş da şu şeyin Eskişehir takımını bir alabiliyor mu bakayım. Kimler oynuyormuş diye?

B.İBRAHİM İŞÇEN: Tamam tamam anladım.

Bu görüşmenin detayı sorulan İşçen, Aziz Yıldırım’ın takım kadrolarını almak için Eskişehirli yönetici veya hocalardan birinden öğrenebileceğimiz birinin olup olmadığını sorduğunu, esame listesini merak ettiğini söylediği ifade ediliyor.

‘ÖZGENER NABZA GÖRE HAREKET EDECEK’

Aziz Yıldırım’ın 16 yıllık arkadaşı olduğunu söyleyen Bülent İbrahim İşçen polisin sorusu üzerine etkin pişmanlık yasasından faydalanmak istedi. Sorgusu sırasında hakem atanmasıyla ilgili eski federasyon başkanı Mahmut Özgener’e baskı yapılıp yapılmadığı sorusuna İşçen’in “Ben yapmadım ama yapıldıysa da bilgim yok” dediği kaydedildi.

İfadelerde F.Bahçe’nin iki kongre üyesi olan Bülent İşçen ile Sivaslı yönetici Ahmet Çelebi arasında yapılan 5 Mayıs 2011 tarihli telefon görüşmesinde ise Çelebi’nin, “Maça gitmeyeceğim. Mahmut dedi ki ‘gitme’ dedi, ‘Sakın, Karabük’e giderseniz sıkıntı olur’ dedi. Ya bu Trabzonlular’dan dolayı ya. Anladın mı?” dediği kaydedi.

‘ÖMRÜ UZUN DEĞİL’

Bülent İşçen’in buna karşın, “Anladım bak sana bir şey diyeyim Mahmut’un ömrü fazla uzun değil. Benim düşüncem o bir dahaki şeçimde başkan olamayacak. Özgener aday olmazsa Göksel Gümüşdağ aday olacak. Biz bunu Mahmut’la da konuştuk, ki Mahmut’un da yani nabza göre hareket edecek” dediği ileri sürülüyor.

İşçen’in teknik takibe takılan bu görüşmeyle ilgili “Özgener, Çelebi’ye Karabük maçına gitmemesi konusunda iyi niyetli telkinde bulunmuş” diye açıklamaya çalıştığı da belirtildi.

PARA ŞİFRESİ ‘KRAMPON’ MU?

F.Bahçe-İstanbul BŞB maçıyla ilgili İbrahim Akın’ın 100 bin Euro istemesi, menajer Yusuf Turanlı’nın ise 100 bin dolar önermesiyle ilgili teknik takibe takılan bir görüşmede oyuncunun ‘adidas krampon’ gönderilmediğini söylemesi üzerine Turanlı’nın “Oydum onları” dediği de belirtiriliyor. Konuşmanın devamında 100 bin euro ile 100 bin dolar tartışmas yaşanıyor:

İBRAHİM AKIN: Ne oldu bizim işi hallettin mi?

YUSUF TURANLI: Şeyi adamla yarın buluşacağım. Ya öbürü de fena değil ya.

İBRAHİM AKIN: Yok olmaz kabul etmiyorum!

‘Akın’a verilen ev parasıydı’

Menajer Yusuf Turanlı’nın avukatı, İbrahim Akın’a şike parası olarak ödendiği iddia edilen 100 bin Euro’yu şöyle açıkladığı öğrenildi:

“Kıbrıs’ta İbrahim Akın’ın müvekkilimin yapmış olduğu inşaatlarda iki dairesi bulunmaktadır. Görüşmeler İbrahim bu daireleri 100 bin dolara verebilirsin diyen müvekkile, 100 bin Euro’dan aşağı olmaz şeklinde cevap vermesiyle ilgilidir”

MedyaTrabzon