Gönderen Konu: YENİ GELİR KAPISI OLACAK BİR STAT İÇİN ..  (Okunma sayısı 652 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
YENİ GELİR KAPISI OLACAK BİR STAT İÇİN ..
« : Mayıs 27, 2011, 12:21:58 ÖS »
Yeni gelir kapısı olacak bir stat için...

Serdar Ali Çelikler yazdı27/05/11 10:01
 Trabzon'da Trabzonspor’un şampiyonluğu kaçırması travmasına kurban gidenlerden biri de Başbakan Erdoğan. Başbakan’ın Aziz Yıldırım ve Alex’le verdiği poz tartışılıyor. Hatta “Başbakan torunlarına Trabzonspor forması verdi; şampiyonluğu da Fener’e“ diye espriler de yapılıyor. Kentin Başbakan’a tepkisi bazı kesimlerce ve özellikle yerel basın ve yönetimin bir kısmı tarafından “Trabzonspor düşmanlığı” olarak sızdırılıyor.

Oysa Erdoğan, o tartışılan Alex-Aziz Yıldırım buluşmasının hemen ardından Sadri Şener ve Trabzonspor yönetimi ile buluştu. Orada sadece torunları için forma almadı. Trabzonspor’un istediği stat için tüm izin ve prosedürlerin tamamlanacağının garantisi verdi. Trabzonspor’un yeni stadının 40 bin kişilik olacağı biliniyor. Ama deniz kıyısındaki o stadyum için denizin bir kısmının doldurulmasına kadar gidecek bir dizi inşaat zorluğunun dahi çözülmesi için bizzat Sayın Başbakan’ın izin ve talimatı olduğu pek söylenmiyor. Trabzon için yeni gelir kapısı olacak bir stat için denizi bile doldurmayı göze alabilen bir Başbakan’a “Trabzonspor’u bitirdi” demek en basit tabirle insafsızlık değil midir?

3 Büyüklerin taraftarları Bursa, Sivas ve Trabzon’a teşekkür etmeli!

Son 5 sezonda Sivas 2 kez ilk 3’te bitirdi ligi. Bursaspor şampiyon olup devrim yaptı. Geçen yılın 2 kupa şampiyonu Trabzonspor bu yıl kılpayı zirveyi kaçırdı. Adım adım gelen, göstere göstere “Bu düzeni yıkacağız” diye diye 3 büyükleri uykuda yakalayan Anadolu takımları, aslında en çok 3 büyük takım taraftarına fayda sağladı. 2 sezon öncesine kadar Delgado’lar, Rico Paşa’lar yıldız diye
yutturulmaya çalışılan Beşiktaş taraftarı ‘Yıldız’ neymiş bu sezon anladı. Bugün Maicon-Forlan konuşuluyor; “Ronaldo’nun da 2-3 yılı var” esprileri yapılıyorsa bu Anadolu devrimi sayesindedir.

Galatasaray; Lincoln-Elano gibi oyuncuları Skibbe’lere Kalli’lere emanet eden; Rijkaard’ın 36 kişilik transfer listesinden birini bile gerçekleştiremeyen; “ucuz” transferleri “tez konusu olur” diye yutturmaya çalışan; Stancu’ya 5 milyon Euro veren yönetim zihniyetinden Elmander+Kalström+Selçuk İnan transferlerini bir çırpıda bititren, Drogba’yı Reina’yı konuşabilen bir zihniyete dönüştüyse Anadolu devrimi sayesindedir.

Her yıl zirveye oynayan; Aragones dönemi hariç son 8 yılın 7’sinde ligi ilk ikide bitiren Fenerbahçe; tarihin en büyük kazığını “İspanya ligi gol kralı” etiketiyle daha fazla pazarlayamayacağını anlayıp Niang gibi gerçek bir santraforu alıyorsa; Arshavin’ler konuşuluyor; Santos, Barcelona’ya gitmek için gün sayıyorsa Anadolu devrimi sayesindedir.

Artık “Formasını koysan ilk 3’e oynar”; “Bu takım Avrupa’ya yetmez ama Türkiye’de olur” gibi saçmalıklarla lig yürümüyor. Avrupa’ya yetmeyen takım lige de yetmiyor. İşte G.Saray; işte Beşiktaş ve işte sezon başındaki F.Bahçe... Kocaman’ın 2. yarıdaki F.Bahçesi, Young Boys’u da Paok’u da 2 maçta yenip tur atlamaz mıydı?

Bundan sonra kimse taraftarını “Ucuz etin yahnisi” ile kandıramaz...

Artan gelirlerini doğru değerlendiren Anadolu kulüplerinin başkaldırışı geç de olsa 3 büyükleri uyandırdı. Ben “5 yıl içinde 6. şampiyon çıkacak” tezinin tam karşısındayım. Bence “nihayet uyanan” 3 büyükler devri yeniden başlıyor. Benim tezim şu: “En geç 2 yıl içinde ligin ilk 3 sırası yine İstanbul büyüklerinden oluşan bir yapıya bürünecek.” Bakalım hangi tez doğru çıkacak..

KAYNAK  :  İNTERNETTEN  ALINTI. 27.05.2011  (N. YAZAN : A. ÜSTÜNBAŞ)  
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2011, 12:23:58 ÖS Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .