Gönderen Konu: Yattara: "Ayrılıyorum, döneceğim"  (Okunma sayısı 657 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
Yattara: "Ayrılıyorum, döneceğim"
« : Mayıs 25, 2011, 01:06:39 ÖS »
Trabzon'dan ve Türkiye'den ayrıldığı için çok üzgün olduğunu söyleyen Trabzonspor'un eski kaptanı İbrahima Yattara, "bu yönetim beni farklı gördü. Arkamdan çok şey yaptılar" dedi.

Trabzonspor'da sekiz yıl forma giydikten sonra Suudi Arabistan'ın Al Shabab takımıyla anlaşan Yattara, "şimdi ayrılıyorum ama döneceğim" dedi.

Gineli futbolcu, "bu takımda futbolu bırakmak istiyordum. Ama olmadı. Ayrılmam gerekiyor. Üzülüyorum tabii ki ama futbol böyle bir oyun" diye konuştu.

Trabzonspor'da bugüne kadar birçok yönetim ve hocayla çalıştığını ama sadece mevcut yönetimin kendisine farklı gözle baktığını söyledi.

Yattara, "özellikle sakatlıktan sonra yönetim beni göndermek istedi. Arkamdan çok şey yaptılar. Ama takıma zarar vermemek için fazla konuşmak istemiyorum. Türkiye'de başka bir takıma gidebilirim ama bu takım benim kalbimde. O yüzden Türkiye'de başka takımda oynamak istemiyorum ve ayrılıyorum" dedi.

Veda için çıktığı Avni Aker de bir grubun kendisini protesto etmesine çok üzüldüğünü belirten Yattara, "tepki görürüm veya görmem bu hiçbir şeyi değiştirmez çünkü bu takımı çok seviyorum. İnşallah ileride tekrar buraya geleceğim" diye konuştu.

"Güneş beni niye kesti anlamadım"

Yattara, sezona çok iyi başladığını ancak teknik direktör Şenol Güneş tarafından anlayamadığı bir şekilde takımdan kesildiğini de söyledi:

"Teknik direktör beni kullansaydı şampiyonluk görme şansımız daha yüksek olabilirdi. Bazen oynattı, bazen oynatmadı. Bu yüzden kendime gelemedim. Forma giyip kendime gelmek istedim ama şans vermedi. Bence şampiyonluğu biz verdik. Çok büyük şansımız vardı. Bu şansı iyi kullanamadık."

"Umarım Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olurlar"

Yattara, Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmasını çok istediğini ifade etti:

"Umarım bu takım seneye Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olur ve ben de onları izlerim. Türk değilim yabancıyım ama inşallah ben bu takımı ne kadar seviyorsam diğerleri de o kadar sever ve bu takımda kalırlar. Umarım üzerine çok titrenenler, benim gibi Trabzonlu olup kalırlar ve kaçmazlar. Herkes görecek Trabzon'u gerçekten gönülden sevenleri. Beni kenara atanlar da bunu görecek."

Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.