Gönderen Konu: Şenol Güneş açıklama yaptı  (Okunma sayısı 657 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
Şenol Güneş açıklama yaptı
« : Mayıs 25, 2011, 12:16:01 ÖS »
Şenol Güneş, açıklama yaptı.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, ligde kaybedilen şampiyonluğun ardından ilk kez hayati bir basın toplantısı düzenliyor.

Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında uzun süredir elinde bilgi ve belgelerin olduğunu söyleyen Şenol Güneş'in açıklamaları, Fenerbahçe Kulübü tarafından da merakla bekleniyor.

Güneş, "Uzun zamandır birlikte değildik konuşamadık susturulduk daha doğrusu. Ligin değerlendirilmesini yapmak istiyorum. Hemde futbol adamı olarak yanlaşlardan ders çıkartıp gelecekle ilgili neler yaparız diye düşündüm. 2010-2011 sezonunda keyif veren fark yaratan farklı bir takım olmak istediğimizi söylemiştim. Kimseyi kandırmadan korkutmadan işimizi yaptık. Oyuncularımızı yarıştırmak istedik. Sorumluluk aldık futbolun bir oyun olduğunu bilerek biz bu oyunu oynadık. Pozitif düşündük. Hedefimiz ve hedeflerimiz vardı. Avrupa'da olmak için çok çaba sarf ettik. Taraftarımız bizi sevdi yalnız bırakmadı. Personelimiz çok çalıştı. İmkanlarımızı zorlayarak en iyi verimi almaya çalıştık. Avruha Liginde Liverpola elendik. ligde 82 puanla ikinci olduk. Daha iyisini yapabilirmiydik evet. Bu maratonda bizimde hatalarımız olmuştur. Teknik taktik transferler medya ilişkileri hepsi sorgulanabilir. Zaman zaman özellikle iki bölümü işlemek istiyorum. Aşırı övgüler hassas yapısı olanTrabzonspor'u etkilemiştir. Transfer dedikolura yapılmıştır. Fenerbahçe'nin tarafından gündeme getirien bizim 3 maçımızdaki penaltı olayının üslubumdan kaynaklarak kamuoyu oluşturulmaya çalıştırılmıştır.

Hakemleri eleştirebilirsiniz bunları yaparken onları neden yaptınız hesap kurgulamasının doğru olmadığını söylüyorum. Biz açık konuşuyoruz. Burada ne konuşursak konuşalım İstanbul'daki medya farklı verecektir buna eminim. Kamuoyunun nasıl yanıltıldığını söylemek istiyorum. Parada önemlidir emekte önemlidir. Parası olan her işi yapamaz. Herşey para değildir. Emek de değildir"

Hakem hatalarının hep olduğunu ve olacağını da belirten Güneş, "Hakemlerin baskı altına alınması doğru değildir. Yapıldı bu ve hakemler darmadağın oldu. Hakem verilmeleri rayından çıkmıştır. Hatalardan çok baskı altında kararlar verilmiştir. Bizim kupa maçında İstanbul'daki Beşiktaş maçındaki yediğimiz ofsayt golüne ne demeli Cüneyt Çakır'ın? kimse bişe demedi buna ama" diye konuştu.

Şenol Güneş şuanda Trabzonspor'a yapılan hakem hatalarının görüntülerini basın mensuplarına seyrettirerek kritik yapıyor.

Güneş, "Nedense bizim başarılarımızdan çok basın mensupları Umut Bulut'un boşanma davasına yer veriyor, bu çok mu önemli" dedi.

Şenol Güneş sözlerini şöyle sürdürdü: "Yunus Yıldırım bizim iki maçımıza geliyor ama Fenerbahçe'nin hiç maçına gitmiyor bunu bilmiyor mu Oğuz Sarvan biliyorlar tabiki. Olabildiğince herkesi memnun etmeye çalışıyorlar. Abdurrah Arıcı da bunun içinde herkes bunun içinde. Verilen emeklerin içinde Abdurrahman Arıcı bir milletvekili şuanda sanırsam. Yani buna girmesi çok yanlış. Susturulmamla ilgili söylediğim şu benim burada ne söylediğim önemli değil ki ne yazıldığı ne çizildiği önemli"

Başbakan Erdoğan'ın Trabzon ve Trabzonspor'a olumsuz olduğunu düşünmediğini söyleyen Güneş, "O günkü durum şık değildi ve kesinlikle orada bir hata yapıldı" dedi.

Güneş, "Ben ailemden sorumluyum. İşimin gereği de takımımdan sorumluyum. Ben buradaki sorunları çözebilmek için buradayım ama kulüp yönetimim ve başkanım var. Selçuk ve Egemen'in bizden ayrıldıdığını hissettim ben. İmza atılmaması bir hatadır bu bir gerçek tabiki. Ondan sonra rakamlar girdi devreye"

"Yattara'yı seviyoruz iyi de bir oyuncu kalmasını istedik, bende konuştum onunla. Yattara'nın son maçında konuştum onunla. Eğer düşünüyosan oynatacağım seni dedim, kafam karışık dedi bana. Benim yetkim olsa kendime göre bir düzen kurarım"

Güneş, "Cale, ile konuştum. Menajeri geldi durumunu söyledi. Bir para söylenildi kendisine getirirse gideceği söylenildi. Ben geldiğimide de Cale gitmek istiyordu ama güzel oynadı oyununda sıkıntı olmadı" ifadelerini kullandı.

"Fenerbahçe'nin şampiyonluğu şaibelimidir" sorusuna Şenol Güneş, "Bu işin doğasında var. Yapabilirsen yap diyor. ORtamda uygunsa yapın. Sizin yakın dostunuz mafyaysa işiniz iyidir. Az evvel dediğim de o bunlar yetkili sorumlu insanlar ama bende öyleyim. İğneyi kendime batıracağım önce. Sizin gücünüz ne kadar yetiyorsa o kadar olur" dedi.

Güneş, "Bizim aleyhimize yayın yapan adamlar Fenerbahçe'nin şampiyonluk otobüsünde. Bari açık açık söyleselerdi Fenerbahçe'nin yayın organıyım diye gam yemezdim." dedi.

Güneş, "Lig TV bugün bize yayın yapmadı. Niye yayın yapmadı sizce. Hepimize çeki düzen vermekte fayda var.

Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.