Gönderen Konu: Barış Memiş ''Formayı alırsam bırakmam''  (Okunma sayısı 532 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ASK61

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +20/-0
Barış Memiş ''Formayı alırsam bırakmam''
« : Mart 03, 2010, 09:01:46 ÖS »
"Formayı alırsam bırakmam"
Trabzonsporlu futbolcular Engin Baytar ile Barış Memiş, lise öğrencileriyle buluştu.

Bordo-mavili futbolcu Engin ile Barış, Trabzon’daki eğitim kurumlarından Yunus Emre Lisesi’nde öğrencilerle yaklaşık bir saat sohbet etti.

Engin Baytar, Trabzonspor’a gelirken hiçbir zaman parayı düşünmediğini belirterek, "Trabzonspor’dan kazanabileceklerimi de düşünmedim, sadece Trabzonspor’un başarısı için buraya geldim" dedi.

Saha içerisinin çok farklı olduğunu ifade eden Engin, şöyle devam etti: "Dışarıdan gördüğünüz gibi değil. Hele bir de canınızdan çok sevdiğiniz bir kulüp için oynuyorsanız, o zaman saha içerisinde değişmeniz normal. Çok hırs yapıyorum. Bana çok tepki gösteriyorlar, agresif olduğum için. Takımı yalnız bırakabilirsin diyorlar. Bu, takım için kötü olabilir, ama dışarıdaki hiç kimse benim psikolojimi anlamaz. Ben agresif olduğum için mutluyum, hiçbir zaman da değişmeyeceğim. Trabzonspor’u hiçbir şeye değişmem. En büyük hedefim Trabzonspor’un şampiyon olması. Trabzonspor’u para için bir İstanbul takımına değişmem."

Engin, Trabzonspor’un bundan sonra puan kaybına tahammülü olmadığını, artık her kaybedilen puanın kendilerini liderden daha fazla uzaklaştıracağını vurguladı.

BARIŞ MEMİŞ
Barış Memiş de Trabzonspor’un her sezona şampiyonluk parolasıyla başladığını ifade ederek, "Sezon başında yaşadığımız sıkıntılar var, ama her takımın farklı planları vardır. Biz şampiyonluk lafını kullanmadan gidebileceğimiz en iyi noktaya kadar gitmek istiyoruz" diye konuştu.

Barış, konferans sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada ise Türkmenistan’da düzenlenen Başbakanlık Kupası turnuvasında çok güzel şeyler yaşadığını belirterek, şöyle konuştu: "Oradaki 5 maçta da çok mutlu oldum. En değerli oyuncu ödülünü kazandım. İnşallah diğerlerini de kazanacağım. Bana kıymetli bir halı verdiler. TFF Başkanı Mahmut Özgener bana kutlama mektubu gönderdi. Kulübe geldiğim zaman sanki dünyanın en iyi futbolcusu gelmiş gibi beni karşıladılar. Beni oynatmaya çalışıyorlar. Hocalarım beni tek tek kutladılar. Herkes bana başarı dileklerinde bulundu.

Bu yaşımda bu kadar destek görüyorum, bunlara karşılık vermeliyim. Formayı almaya çalışıyorum. Aldığım zaman da bir daha geri vermeyeceğim. Bu forma benim en doğal hakkım. Bu formayı en çok hak edenlerden biriyim. Bir düşüş yaşıyorum, ama bu düşüşü atlatacağım. Formayı aldığım zaman onu hak ettiğimi herkese göstereceğim."