Gönderen Konu: Ziraat Türkiye Kupası-Ankaragücü maçı köşe yazısı  (Okunma sayısı 521 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nefsi_kono_61

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
Şenol Güneş farkı

Ziraat Türkiye kupası maçında deplasmanda Ankaragücü ile karşılaşan Karadeniz temsilcisi özellikle ikinci yarıda oynadığı etkili ve güzel futbol ile rakibini ekarte etmesini bildi.

Şenol Güneş’in gelmesiyle Trabzonspor’da gözle görülür bir değişikliğin olduğu açıkça ortada.Ülkemizi dünya üçüncüsü yaparak dünya futbolunda kendine yer bulan Şenol Güneş bundan sonra birikimini Trabzonspor’un şampiyonlu için kullanıyor.

Kötü bir ilk yarı geçiren bordo mavili ekipte gerçekten Güneş ‘in ismi bile bir çok aksaklığı ortadan kaldırdı.Bilgi birikim ve tecrübesiyle özgüveni kaybetmiş futbolcuları sanki büyülü değneğiyle tekrar hayata döndürdü.Sadece futbolcular değil tüm Trabzonspor camiası umutsuzluğun eşiğindeyken bir büyük insanın ışığıyla aydınlığa kavuştu.

Ankaragücü maçında Karadeniz ekibi özellikle ikinci yarıda çok etkili ve adına yakışır bir futbol oynadı.Gruptan çıkabilmesi için bu maçı kesinlikle kazanmaları gerektiğini bilen futbolcular ikinci yarda kendilerine yakışan futbolu oynayarak maçı kopardılar.

İlk yarı rakip Ankara gücünün amacı top oynatmaktan çok rakibin oyununu bozmak ve maçı soğutmaktan başka bir şey değildi.Elbette buna bizim diyecek bir şeyimiz yok ama ,yeniden yapılanan ve Anadolu dan bir şampiyon daha çıkacak diye nara !!! atan bir takımın kendi evinde böyle bir taktikle oynamasını açıkçası yadırgadım.

Ligin ilk yarısında kaçırdığı goller yüzünden çok eleştiri alan Umut Bulut artık boş geçmiyor. Attığı gol nekadar rahat olsada hazırlanışı bakımından mükemmel bir goldü.Bir tebrikte Alanzinho’ya yapmak istiyorum.Estetik bir gol atarak klasınıı konuşturan Brezilyalı yıldızın ikinci yarıda Tabzonspora büyük katkısının olacağını düşünüyorum.

Sonuç olarak Trabzonspor Şenol Güneş yönetiminde bir maçını daha kazandı.

Trabzonspor ara tranferde özellikle Kolombiya dan transfer ettiği Gutierrez ile dahada güçlenerek ikinci yarısında lige damgasını vuracaktır.

Şevket Albayrak

1967 TTB İKİNCİ BAŞKANI
...

Ankaragücü maçından sonra çeşitli internet sitelerinde yayımlanan köşe yazımı sizinle paylaşmak istedim
« Son Düzenleme: Ocak 23, 2010, 07:08:01 ÖS Gönderen: nefsi_kono_61 »