Gönderen Konu: Dünyanın parası!  (Okunma sayısı 495 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ferdi6161

• Ziyaretçi
Dünyanın parası!
« : Kasım 25, 2009, 12:15:20 ÖÖ »
Tarihi bir kararla kadro dışı bırakılan 5 oyuncunun faturası... Engin Baytar, Sylva, Song, Gökhan Ünal ve Egemen'i kadro dışı bırakan yönetim acaba işin maddi yönünü düşündü mü!

6 milyon 250 bin Euro’ya alınan Gökhan’dan artık faydalanılamayacak, Song hiç oynamasa bile 850 bin Euro alacak.

Takımda herkes diken üstünde, cezaları bekliyor. Ve ilk yarı sonuna kadarki 4 maç öncesinde kaos giderek büyüyor.

Kasımpaşa hezimetinin Trabzonspor’a faturası hayli ağır oldu, adeta bir çığ gibi katlanarak büyüyor... Yönetimin 3-1 kaybedilen müsabakanın ardından teknik direktör Hugo Broos ile yollarını ayırması beklenen bir sonuç olarak kabul edilirken, 5 deneyimli ismin kadro dışında bırakılmasının yankıları kolay kolay sona erecekmiş gibi görünmüyor. Çünkü devre arası sürecine kadarki zorlu 4 maç öncesinde Bordo-Mavililer’i sadece kadro krizi beklemiyor.

Satılacaklar mı?
Gözden çıkarılıp kadro dışı bırakılan oyuncuların toplam maliyeti Trabzonspor için çok önemli bir sıkıntı. Egemen, Sylva, Song, Engin ve Gökhan’a ödenen bonservisler ve  1 yıllık alacakları neredeyse 25 milyon TL’yi buluyor. Song’un 850 bin Euro’luk ücretinin tamamı garanti para, diğerlerinin de önemli bir kısmı aynı nitelikte. Ayrıca kadro dışı tutulan bu isimler devre arasında satış listesine konulursa o zaman kulüpteki durumları da Trabzonspor için bir dezavantaj teşkil edecek.

‘İtilmiş değiller’
Yönetim radikal adımını Ünal Karaman’ın, “Trabzonspor formasını giyen her oyuncu bizim için önemli ve hepsi ayrı bir değerdir. Dolayısıyla hiçbir arkadaşımızı dışlayıp itilmiş pozisyonuna sokma düşüncemiz söz konusu değil” ifadeleriyle yumuşatsa da nasıl geri adım atılacağı merak konusu. Takımdaki diğer oyuncular da belirsizlik havasından son derece tedirgin. Bazı futbolcular artık kadroda yer bulabileceğini düşünürken, tüm takıma verileceği açıklanan ceza miktarı da korkutuyor.

OYUNCU BONSERVİS YILLIĞI
ENGİN    1 milyon Euro.    900 bin TL
SYLVA    Ödenmedi    750 bin Euro
SONG    Ödenmedi    850 bin Euro
GÖKHAN    6 M. 250 bin Euro    1.3 M. Euro
EGEMEN    Ödenmedi    1.5 milyon Euro