Gönderen Konu: GÜZELLER GÜZELİ DE ÇANAKKALE'YE YARDIMA GELDİ  (Okunma sayısı 1032 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
GÜZELLER GÜZELİ DE ÇANAKKALE'YE YARDIMA GELDİ
« : Mayıs 02, 2009, 05:36:56 ÖS »
Yıl, 1928... Alim, arif ve zarif insanlardan biri, Alasonyalı Cemal Öğüt, hacca gider. Çanakkale Zaferi'nin üzerinden tam 13 yıl geçmiştir. Hocaefendi, Medine'de, birçok değerli zevat ile tanışma fırsatı bulur. İşte bu mübarek zatlardan biri de, Efendimiz'in türbedandır. Bu Hak dostu, aynı zamanda sadık bir Osmanlı dostudur. Osmanlı der, başka bir şey demez. Cemal Öğüt sormaktan kendini alamaz:

- Niçin bu derece muhabbet.?

Bu pir-i fani olmuş, nuriaşmış adam, hiç duraksamadan şu cevabı verir: _ Osmanlı'yı, İslam namına sevmek için, bir hatıram bile bana yeter. Hocaefendi'nin ısrarı üzerine, o eşsiz hatırayı şöyle açıklar:

_ 1915 haccına, Hindistan ulemasından bir zat da gelmişti. Bu zat, deruni dünyası zengin bir Allah dostu idi. Hacdan sonra, Resulullah'ı ziyaret için, Medine'ye gelmişti. Bir türlü gözünün yaşı geçmeyen o mubarek zata, "niçin bu derece üzüntülü olduğunu" sorduğumda, o, gözyaşlarını daha da çoğaltarak şu cevabı verdi: - Bunca 301 sonra, nasip oldu, O Güzeller Güzeli'ni ziyarete geldim. Fakat müşahede ettim ki, Resullah (sav) makamında değiL. Yoksa, benim kalp gözüm mü köreimiş?.. Resulullah'ın varlığım neden hissedemiyorum? İşte, Medine'ye geldim geleli, bu düşüncelerle perişanım.

Yaşlı türbedar, o gece rüyasında, Güzeller Güzeli'ni görür. Hindistanlı Alim'in anlattıklarını hatırlar. Bunu Allah Resulüne sorar. Allah'ın Resulü, onu merakta bırakmaz ve şöyle buyurur:

Evet, hissedilen doğrudur. Ben şimdi Medine'mde değilim. Çanakkale'deyim... Zor durumda olan asker evlatlarımı yalnız bırakmaya gönlüm razı olmadı. Şimdi onlara yardım ediyorum.'

alıntı
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı aLeLade

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +73/-0
  • ÖyLe Bi GeÇer ZaMaN ki..
Ynt: GÜZELLER GÜZELİ DE ÇANAKKALE'YE YARDIMA GELDİ
« Yanıtla #1 : Haziran 22, 2009, 01:34:53 ÖS »
Allah razı olsun nigner :svm:
gerçekten çok güzel bir paylaşım çok etkilendim Resulullah bile geldiyse bazı şeylerin ne kadar önemli olduğu ortada :111:

Sevgide güneş gibi ol
    Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol
    Hataları örtmede gece gibi ol
    Tevazuda toprak gibi ol
    Öfkede ölü gibi ol
    Her ne olursan ol.
    Ya olduğun gibi ya göründüğün gibi ol...

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
  • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
Ynt: GÜZELLER GÜZELİ DE ÇANAKKALE'YE YARDIMA GELDİ
« Yanıtla #2 : Haziran 25, 2009, 08:28:45 ÖÖ »
o her yerde...

Rabbim razı olsun nignerim, emeklerine sağlık....+ rep
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"