Gönderen Konu: Resulün (s.a.v.) 'ın rüyası..!!  (Okunma sayısı 1274 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
Resulün (s.a.v.) 'ın rüyası..!!
« : Kasım 18, 2008, 10:59:49 ÖÖ »
PEYGAMBERİMİZİN RÜYASI

Peygamberimiz (s.a.v) bir sohbetinde Eshab-ı Kiram bir rüyasını şöyle anlattılar:
Dün gece rüyamda,yanıma iki kişi geldi.Ben kim olduklarını sordum.Söylemediler.Bana: Yürü,beraber gidelim,dediler.Beraber yürümeye başladık.Biraz ileride,arkasını bir yere yaslanmış bir adam gördüm.Onun başının ucunda başka bir adam,ona taş atıyor ve taşlarla adamın başını eziyordu.Adam başka taş almaya gidince başı ezilenin başı eski haline geliyor,o adam yine getirdiği taşlarla adamın başını eziyor ve bu hal böyle devam edip gidiyordu.
Ben yanımdakilere:-Allah,allah!Bu ne haldir? diye sordum.Bana "sen yürü,yürü"dediler...
Yürümeye devam ettik.Adamın biri sırtüstü yatıyor,diğer bir adam da elinde demirden kanca olduğu halde yatan adamın yüzünün bir tarafını parçalıyor,öbür tarafına geçiyor,öbür yüzünü yarıncaya kadar parçalanan yüzü iyileşiyor,tekrar dönüp aynı işkenceyi sürdürüyordu.Ben yine:

-Sübhanellah!Bunlara ne oluyor böyle,dedim.Bana yine "sen yürü,yürü" dediler.Devam ettik.
Biraz ileride fırına benzer bir yer gördüm...İçinde insanlar üstsüz bir şekilde ,altlarından alev geldikçe öyle feryat ediyorlar ki,dünyada onların sesini duyan her canlı ölürdü.Ben:

-Bunların suçu nedir? dedim.Yanımdakiler bana "sen yürü,yürü" dediler.Yürüdük...
Suyu kan olan bir nehir... İçinde bir adam yüzüyor,yüzüyor,ırmağın kenarına geliyor.Kenarda bir adam var...Yanında bir çok taş toplanmış.Yüzen adamın ağzına bir taş koyuyor be bir taşta fırlatıyor.Adam korkuyor ve kaçıyor,o taşı yutuyor ve yüzerek geri geliyor,böylece azab devam edip gidiyor.Ben:

-Bu nasıl şeydir?dedim.Bana "sen yürü,yürü"dediler.Yürüdük...İleride çok çirkin bir adam...Bir ateş yakmış,yaktığı ateşin etrafında durmadan dolaşıyor,hayret etmiştim bu adamın haline.

-Bu ne yapıyor böyle?dedim.Bana "sen yürü" dediler.

Bir müddet daha gittik.İçinde çeşitli çiçeklerin bulunduğu bir bahçe gördüm.İçinde uzun mu uzun boylu bir adam,öyle ki boyunun uzunluğu göklere doğru yükselmişti.Adamın etrafında ise toplu halde kalabalık çocuklar vardı.Ben:

-Böyle uzun boylu bir adam ve bu kadar çok çocuk görmemiştim.Bu adam kim ve yanındaki çocuklar kimlerdir?diye sordum:Bana yine"yürü,yürü"dediler.
Yürümeye devam ediyorduk.Büyük bir ormana vardık.O kadar büyük orman daha görmemiştim.Yanımdakiler"Buraya gir" dediler.
Beraber girdik.Biraz ileride altın gümüşten yapılmış muazzam bir şehir göründü.Şehrin kapısını vurdular.Kapı açıldı,içeri girdik,içerde bizi bir takım insanlar karşıladı.Vücutlarının bir yüzü gayet güzel,bir yüzü ise çok çirkindi.Yanımdakiler onlara,oradan akmakta olan nehri göstererek:"Şu nehre girin" dediler.
Onlar nehre girdiler geri çıktılar .Vücutlarındaki o çirkinlikten hiç eser kalmamıştı...
Yanımdakiler bana:
-Burası Adn Cennetidir...Senin yerin burasıdır,dediler.Başımı kaldırıp baktığımda çok güzel bir köşk gördüm.Onlara,beni bırakın da yerime gireyim,dedim.Kabul etmeyip "şimdi olmaz,ileride geleceksin"dediler.Ben onlara kim olduklarını sordum.Allah tarafından gönderilmiş melekler olduklarını söylediler.Bu gördüğümüz acaip şeylerin ne olduğunu sordum.Şöyle anlattılar:
Birincisi,kafası taşla ezilen adam;Kur'an öğrenip onunla amel etmeyen ve uykuyu farz namaza tercih eden kimsedir.Yarın kıyamette böyle azap görecek.
İkincisi,kanca ile yüzü parçalanan kimse ise;yalan söyleyerek,halkı birbirine düşüren kimsedir,öyle azap görecektir...
Üçüncüsü,yani fırında azap görenler,zina eden erkek ve kadınlar...
Dördüncüsü,yani kan renginde ırmakta yüzen ise;faiz yiyendir...Ateşin etrafında dolaşan Beşincisi ise Cehennem zebanisi Malik'tir.
Altıncısı,bahçedeki uzun boylu adam,İbrahim aleyhisselam...Etrafındaki çocuklar da islam olarak doğan ve islam olarak ölen çocuklardır.Peygamberimiz buraya gelince,Eshab,
-Ya Rasulellah! müşriklerin çocukları da dahil mi? diye sordular.Peygamberimiz:
-Evet!buyurdu.
Vücutlarının yarısı çirkin yarısı güzel kimseler ise,hem günah işleyip hem de iyilik eden.fakat iyilikleri kötülüklerine galebe çalan kimselerdir,diye anlattılar buyurdu.

Allah (c.c.) yardımcımız olsun, Selam ve dua ile..!! :-*

"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"

Çevrimdışı kuzeydenizi

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +338/-14
  • çok şükür...
Ynt: Resulün (s.a.v.) 'ın rüyası..!!
« Yanıtla #1 : Kasım 18, 2008, 11:07:56 ÖÖ »
Aminnn,Allah razı olsun özlemim... :-*

Hepimizide O'nun yolundan ayırmasın inş. :-*
"Annesi nin Gülü,bitanesi ve canım oğlum-2"

Çevrimdışı *Laz kızı*

• Co-Admin
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 19, 2008, 02:27:26 ÖS »
Aminnn inşAllah...

Çevrimdışı aLeLade

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +73/-0
  • ÖyLe Bi GeÇer ZaMaN ki..
« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2009, 08:04:21 ÖS »
Allah razı olsun ozlem abla :-*
Rabbım yardımcımız olsun dogru yoldan ayırmasın ınsallah ...

Sevgide güneş gibi ol
    Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol
    Hataları örtmede gece gibi ol
    Tevazuda toprak gibi ol
    Öfkede ölü gibi ol
    Her ne olursan ol.
    Ya olduğun gibi ya göründüğün gibi ol...

Çevrimdışı *Laz kızı*

• Co-Admin
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 19, 2009, 01:32:07 ÖS »
ecmain kardeşim cümlemizden inşAllah
aminnn inşAllah..