Gönderen Konu: Tebrikler Araklı Halk Eğitim Merkezi  (Okunma sayısı 1716 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaptan61

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
Tebrikler Araklı Halk Eğitim Merkezi
« : Ekim 14, 2008, 04:27:55 ÖS »

Tebrikler Araklı Halk Eğitim Merkezi

ARAKLI - Ülkemizin en başarılı kurumlarından birisi olan Araklı Halk Eğitim Merkezi 2007-2008 döneminde Araklı genelinde 311 kurs acarak, 4.636 kursiyere eğitim verdi.

Eğitim kalitesini her yıl bir üst basamağa çıkartarak, gerek mesleki alanda gerekse sosyal alanda ihtiyacı olan vatandaşlara hizmet sunan Araklı Halk Eğitim Merkezi, 2007-2008 dönemindebir çok farklı alanda vatandaşlara eğitim imkanı sundu.

Araklı Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Yasin Çakır'dan aldığımız bilgiye göre, Araklı Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ilçe merkezi, belde ve köyler olmak üzere 2007-2008 döneminde toplamda 311 adet kurs açıldı. Bu kurslarda ise 4.636 kursiyer eğitimlerini tamamladı.

2007-2008 Döneminde Araklı Halk Eğitim Merkezi'nde Aşağıdaki Kurslar Açıldı;

- Arıcılık ve Sığır Besiciliği Meslek Kursu;  6 kurs düzenlenmiş olup, 135 kursiyer eğitim görmüştür.
- Konfeksiyon ve Trikotaj Meslek Kursları; 20 kurs düzenlenmiş olup, 285 kursiyer katılmıştır.
- Bilgisayar İşletmenliği Meslek Kursları; 11 kurs düzenlenmiş olup, 197 kursiyer eğitim almıştır.
- Güzel Sanatlar Cam ve Seramik Boyama Kursu; 1 kurs düzenlendi ve 12 kursiyer eğitim aldı.
- Cüzdan Yapımı Kursu; 1 kurs düzenlendi ve 39 kursiyer eğitimlerini tamamladı.
- El Sanatları-Makine ve El Nakışları Kursları; 98 kurs düzenlenmiş olup, bu kurslara 1.332 kursiyer katılmıştır.
- Ev Mefruşatı Kursu; 1 kurs düzenlenmiş olup, 27 kursiyer eğitim almıştır.
- Doğalgaz Tesisatcılık Kursu; 3 kurs düzenlenmiş olup, 57 kursiyer eğitim almıştır.
- Pastacılık, Restoran ve Katering Kursu; 1 kurs açılmış olup, 17 kursiyer eğitimlerini tamalamıştır.
- Muhasebe Reklamcılık-Tanıtım Kursu; 1 kurs düzenlenmiş olup, 15 kursiyer eğitim almıştır.
- Tabildot Aşçılığı Kursu; 1 kurs düzenlenmiş olup, 18 kursiyer eğitimlerini tamalamıştır.
- Aile Eğitimi 0-3 YAŞ (EV KREŞ YUVA BEBEK BAKICI VE EĞİTİCİLİĞİ) Kursu; 1 kurs düzenlendi ve 24 kursiyer eğitim aldı.
- Okuma-Yazma 1 ve 2. Kademe Kursları; 14 kurs düzenlendi ve 210 kursiyer okuma yazma öğrendi.
- Basketbol, Fitness, Aerobik Spor Kursları; 6 kurs düzenlendi, 82 kursiyer eğitim aldı.
- Arapca ve İngilizce Yabancı Dil Kursları; 3 kurs düzenlendi ve bu kurslarda 50 kursiyer eğitim aldı.
- Kemençe, Bağlama, Halk Oyunları, Müzisyen Kursları; 55 kurs düzenlendi, 702 kursiyer bu kurslarda eğitim aldı.
- Örgün Eğitimi Destekleyen Kurs Programları; 75 kurs düzenlendi, 1.189 kursiyer bu kurslarda eğitim aldı.
- Fotoğrafcılık, Guaj ve Sulu Boya Tekniği Kursları; 4 kurs düzenlenmiş olup, 55 kursiyer eğitim almıştır.
- KPSS'ye Hazırlık Kursları; 5 kurs düzenlendi, 150 kursiyer eğitim aldı.
- Bilgisayar Okur-Yazarlığı Kursu; 3 adet kurs düzenlenmiş olup, 40 kursiyer eğitim almıştır.

Okuma Yazma kursları açarak bugüne kadar yüzlerce kişiye okuma yazma öğretildiğini ve bugün bu aktivitelerin "Ana Kız Okuldayız" Kampanyası çerçevesinde aktif bir şekilde yürütüldüğünü söyleyen Araklı Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Yasin Çakır, Araklı Halk Eğitimi Merkezinin Avrupa Birliği Projeleri kapsamında proje hazırlayan birkaç halk eğitim merkezinden biri olduğunu, Açık ilköğretim ve Açık Öğretim Liselerinin kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin Araklı Halk Eğitim Merkezinde yapıldığını, Açık Öğretim Lisesi sınavlarının da yine Araklı da yapıldığını, Araklı halkının talep etmesi durumunda 1404 kursdan istenilen kadarını açabileceklerini, Kurs talebi gelen her alanda her yerde eğitim yapabileceklerini ve Araklı halkının, Araklı Halk Eğitim Merkezi'nin faaliyetlerini güncel olarak internet üzerinden takip edilebileçeğini ve kurs başvurularının www.araklihem.com adlı bir internet sitesinde elektronik ortamdan yapılabilçeğini söylerek, tüm Araklı halkını kurslara katılmaya davet etti.

Turgay Düzgün - Türkmedya Araklı
Arakli.Biz Haber

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Ynt: Tebrikler Araklı Halk Eğitim Merkezi
« Yanıtla #1 : Ekim 14, 2008, 08:44:51 ÖS »
tebrıkler ve teşekkürler...
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH