Gönderen Konu: Yanal maçı değerlendirdi  (Okunma sayısı 697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuleva yavuz

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +39/-1
Yanal maçı değerlendirdi
« : Temmuz 30, 2008, 01:59:43 ÖS »
Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, dün akşam ki hazırlık maçı ile ilgili açıklama yaptı.
Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, dün akşam ki hazırlık maçı ile ilgili açıklama yaptı.

Yanal Trabzonspor'un resmi internet sitesine açıklama yaptı.

İşte Yanal'ın açıklaması:

Yanal, VFL Osnabrück müsabakasının bir çok açıdan kendisini memnun ettiğini vurgulayarak, futbolcularının oynatmak istediği oyuna yönelik disiplinlerini ilk maçta oldukça umut verici bulduğunu kaydetti.

Sadece hücumda gerek son vuruşlarda gerekse de birlikte atak yapma koordinasyonlarında sıkıntı yaşandığını dile getiren Yanal, “Bu durum önde, rakibin savunma oyuncularıyla boğuşarak top tutmada eksik kalmamıza yol açtı. Diğer maçlarda böyle olmayacaktır. Özellikle forvetlerimiz daha agresif ve top tutarak oynadıklarında takımımızı oldukça rahatlatacaklardır. Takımımızdaki oyuncuların bu anlamdaki kapasiteleri yüksektir.” dedi.

VFL Osnabrück müsabakasına yoğun antrenman programı sonrasında çıktıklarının gözden kaçırılmaması gerektiğini, bu durumun FC Oberneuland maçında da devam edeceğini hatırlatan Yanal, “Futbolcuların zor koşullarda oynamasını, bunun yaptıracağı hataları görmek ve direnç güçlerini geliştirmek istiyorum. Bu süreç bir hazırlık sürecidir. Bu anlamda futbolcuların her koşuldaki verimlerin ölçmek önemlidir” yorumunu yaptı.

Sahada sadece oyun anlamında değil ilişki anlamında da bazı niteliklere önem verdiklerinin altını çizen Teknik Direktör Ersun Yanal, “Daha yeni ve ilk defa birlikte oynayan bir takımız. Bu ekibin bir duruşu olacak. Saha içerisinde birbirleriyle ve hakemle diyaloglarında hiçbir sorun görmedim. Zaman zaman sertleşen oyunda rakibin tahriklerine kapılmadan kendilerini frenleme kapasitelerini de yüksek buldum. Bu durum lige kadar maksimum seviyeye gelmelidir” diyerek sözlerini tamamladı.

K     u    L  e   V   a   Y    a   V    u  Z