Gönderen Konu: Yanal öğrencilerle panelde buluştu  (Okunma sayısı 978 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı forever61

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
Yanal öğrencilerle panelde buluştu
« : Kasım 15, 2007, 07:49:20 ÖS »
Yanal öğrencilerle panelde buluştu
Teknik Direktörümüz Ersun Yanal bugün Trabzon Spor Lisesi öğrencileriyle panelde bir araya geldi.

Haluk Ulusoy Kamp Eğitim Merkezi’nde yapılan söyleşide “Türk sporunun daha ileri gitmesi açısından eğitimli sporcunun yeri ve önemi, bilimsel spor çalışmalarının ve buna bağlı teknolojik araçlardan yararlanılmasının sporun gelişimine yaptığı katkılar, ülkemizin dünya futbolunda başarılı olabilmesi için nasıl yapısal bir sistem oluşturulmalıdır?” konuları üzerinde duruldu.

Konferans salonunda öğrencilerin yoğun alkışlarıyla karşılanan Yanal, yaptığı konuşmada spor ve sanatın gelişmediği ülkelerin asla refah seviyesine ulaşamayacağını belirtti.

İnsanın en belirleyici özelliği olan sosyalleşmenin temellerini eğitimin oluşturduğunu kaydeden Yanal, “Eğitimin de temelini oluşturan kültürdür. İnsanların gelişmesinde en büyük faktör hareket, hareket de spordur. Trabzon Türkiye'nin çok önemli bir bölgesi. İmkansızlıkları başarmış, birçok sporcu, teknik adam, spor adamı yetiştirmiş, uluslararası başarı sağlamış, şu anda hala ülkemizin zirvesinde bulunan birçok önemli kişinin altyapısını
oluşturan bir ilimizdir. Bundan sonra geçmişin yanında geleceğin de iyi bir şekilde planlanması önemlidir. Bu planlamaların içinde siz öğrencilere de büyük görevler düşüyor. Uzmanlaşılmış bir yaşamı planlamak ve bu yaşamın içerisinde başarılı olmak gereklidir. Bunun başlangıcı eğitim sıralarıdır. Sizleri oldukça donanımlı bir şekilde yukarılara taşıyacak olan eğitime önem vermelisiniz. Size bundan sonraki dönemlerde başarılar diliyorum” dedi.

Söyleşi öncesi öğrenciler Yanal çiçek verirken, söyleşi sonunda da toplu fotoğraf çektirildi.

BMN (1999-.....)