Gönderen Konu: bir kelebeğin ömrü..  (Okunma sayısı 1283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
bir kelebeğin ömrü..
« : Ekim 01, 2010, 01:32:17 ÖÖ »

Bir kelebeğin ömrü süresince gördüğü diyarlar kadar sevdim ben seni, soluklanmak için uğrak yaptığı tüm çiçeklerin rengince sevdim… Gölgesinden geçtiği tüm ağaçların yüceliğince, renklerinin büyüsüne kapılıp, gülen bir çocuğun parlayan gözlerinin güzelliğince sevdim… Bir bebek kahkahasıydın sen kulaklarımda ve ben, bir kelebek ömrünce Anne duası gibi sevdim seni…

Hani kelebekler bilirler ya ömürlerinin bir gün olduğunu, hiç durmazlar hani, her çiçeğe yaren olmak isterler… İşte bende bir kelebeğin ömrünce, gönlümce yaşadım seni. Gözlerimi sende açtım, bu kısacık zamana koskoca bir efsane sığdırdım ve kulaklarına fısıldadım son sözümü, ben seni bir kelebek ömrünün kutsallığınca sevdim…

Uçuk renkleri kadar çılgındı aşkım, gözlerimi açar açmaz seni gördüm ya karşımda, işte sen en masum anlarımı yakaladın… Acemi bir sevdalıydım önce, çabuk alıştım… Ben aşkımı bir kelebek kanadının inceliğinde yakaladım…

Güneş ektim tenine, gözlerinde yıldızları biçtim, şen kahkahalarını aş'ım yaptım, küçük tebessümlerini katığım… Ben seni yaşadım kısacık ömrümde, umudu gördüm yüreğinde ve adını Huzur kattım…

Ben seni bir kelebeğin ömrünce, renklerinin büyüsünce ve kanadının zarif inceliğince sevdim…

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
Ynt: bir kelebeğin ömrü..
« Yanıtla #1 : Ekim 25, 2010, 09:59:21 ÖÖ »
BENDE ABLAM BENDE SENİ SEVDİM  :çiçk:
(*_*)"Insanda yoksa edep,neylesin medrese mektep.Okusa,alim olsa,yine merkep,yine merkep!"

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
« Yanıtla #2 : Ekim 26, 2010, 08:18:32 ÖS »
"Gözlerimi sende açtım, bu kısacık zamana koskoca bir efsane sığdırdım ve kulaklarına fısıldadım son sözümü, ben seni bir kelebek ömrünün kutsallığınca sevdim…"

Çok güzelmiş. Teşekkürler.  :çiçk:
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #3 : Ekim 26, 2010, 08:22:23 ÖS »
ricaa  :-*

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
« Yanıtla #4 : Ekim 27, 2010, 10:00:35 ÖS »
Hani dostlar vardır, bunaldığınızda, yanınızda
hissettiğiniz ve kimi zamanda bulduğunuz.Hani dostlar vardır,
kaderinizi, kederinizi bilen.Hani dostlar vardır, üzemezsiniz,
kızamazsınız, kıyamazsınız.
Hani dostlar vardır, fikre ihtiyaç duyduğunuzda, sizi sizden daha
...fazla düşünüp akıl verir.Hani dostlar vardır, beraber
olduğunuzda kederiniz bitiverir.Hani dostlar vardır, '' İyi ki varlardır...
(*_*)"Insanda yoksa edep,neylesin medrese mektep.Okusa,alim olsa,yine merkep,yine merkep!"

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
« Yanıtla #5 : Ekim 27, 2010, 10:01:44 ÖS »
Sevgiyi hayatımızdan kovduk ve yerine üstün olmayı koyduk.Üstün olmak icinyasıyoruz Üstün olmak icin kendimizden baskasının asagı olmasına calısıyoruz...Sevginiz olmadıktan sonra daha cok paranız olsa,daha üstün olsanız, ne yazar sonuçta hicbirseyiniz yok. BELKİDE YENİDEN ÖGRENMEMİZ GEREKEN BUDUR.

Sevgi ,bilinctir.Sevgi ,insan olmaktır.Sevgiyi hayatımızdan kovduk.Yerine parayı koyduk. Para icin yasıyoruz.Para icin egitim görüyoruz.Para icin meslek ediniyoruz.Para icin çalısıyoruz.Para icin birbirimizi cigniyoruz.Para icin birbirimizi aldatıyoruz.Para icin savasıyoruz.

Sevgi , deger vermesini bilmektir Sevgi , yaşama hakkını kabul etmektir.Sevgi , varolmaktan kıvanc duymaktır. Sevgi , birlikte olmaktan sevinc duymaktır.Sevgi , esitligin duyumsanmasıdır.Sevgi , bütün yapay ayrımların hayattan cıkarılmasıdır.

Güzellik dediğin her kulda var ama yürek güzelliği denilince düşünür insan acep kim daha güzel diye. Dış görüntü güzelliği geçer zaman geçtikçe, iç güzelliğin kalır sermaye. Her derdini anlatır kalbin güzelliğini de anlatır dert duraklarında ve en karanlık köşelerde senin çıkarır içinden her efkar ışık diye, sen kalbinle sev kalbinle sevil yeter…