Gönderen Konu: EYOF'un kapanış töreni herkesi büyüledi  (Okunma sayısı 1854 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
  • Rep Puanı: +100/-0
EYOF'un kapanış töreni herkesi büyüledi
« : Temmuz 30, 2011, 12:09:26 ÖÖ »

11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları resmi kapanış töreniyle sona erdi. Hüseyin Avni Aker Stadı'nda düzenlenen kapanış töreninde havai fişek şöleninin ardından, horon gösterisi gerçekleştirildi. Horon gösterisi izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Sporcular ve EYOF'un simgesi olan hamsi maskotları, içerisine geleceğe yönelik dilek ve beklentilerini yazdıkları balonları gökyüzüne uçurdular. Kız ve erkek gönüllülerden oluşan kolbastı ekibi, Fuat Saka'nın müziği eşliğinde gösteri yaptı. Kolbastı gösterisi tribünlerden büyük alkış aldı. Kolbastı ekibine maskot hamsilerin de eşlik etmesi renkli görüntüler ortaya çıkardı.

Kapanış töreni, kendine özgü müziği ile dikkatleri çeken Grup Gripin'in 5 şarkı seslendirdiği konserin ardından, DJ eşliğinde gerçekleştirilen eğlence ile sona erdi.[/b]

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Trabzon kentinin 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nda son derece görkemli, son derece coşkulu ve Karadeniz insanının yüreğindeki insan sevgisini yansıtan bir ev sahipliği ortaya koyduğunu söyledi.
 Bakan Kılıç, yaptığı konuşmada, ''Trabzon kenti 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nda son derece görkemli, son derece coşkulu ve Karadeniz insanının yüreğindeki insan sevgisini yansıtan bir ev sahipliği ortaya koydu. Bütün Trabzon'u yürekten kutluyor, tebrik ediyorum'' dedi.

Bir haftayı geride bıraktıklarını ifade eden Kılıç, ''Sporun dili evrensel barış ve kardeşlik dili. 49 ülkenin bayrakları var burada, her biri bizim kardeş ülkemiz ve gelen sporcularımız sporun evrensel barış mesajlarıyla dünyayı, Türkiye'yi, insanlığı, Trabzon'u kuşatan barış elçilerimiz. Onlara çok güzel ev sahipliği yaptık. Bugünden itibaren onları uğurlayacağız'' diye konuştu.

Trabzon'a 510 milyon lira karşılığında çok büyük eserler kazandırdıklarını vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

''Bu eserler Trabzon ve gençlerine hizmet edecek. 61. Cumhuriyet hükümeti olarak Akyazı Projesi'ni de Trabzon'a kazandırmak için daha hızlı, kuvvetli adımlarla Trabzon'un ihtiyaçlarına daha hızlı cevap vermeye gayret edeceğiz. Uluslararası Olimpiyat Komitesine bu organizasyonu Türkiye'ye layık gördükleri, bizimle işbirliği yaptıkları için teşekkür ediyorum.''
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
Ynt: EYOF'un kapanış töreni herkesi büyüledi
« Yanıtla #1 : Temmuz 30, 2011, 12:14:24 ÖÖ »

EYOF Koordinasyon Başkanı Guido de Bondt ise EYOF Trabzon'un kendilerine keyif ve heyecan dolu anlar sunduğunu söyledi.

Oyunlarda kıyasıya rekabete şahit olduklarını ifade eden Bondt, ''Sporcularımız, organizasyon görevlileri, yaşam boyu sürecek dostluklar kurma imkanları da buldunuz. Bu deneyimin kıymetini bilin ve ileride daha büyük hedefler için mücadele edin'' dedi.

-OLİMPİYAT ATEŞİ SÖNDÜRÜLDÜ-

Olimpiyat bayrağı, Olimpiyat Marşı eşliğinde indirilerek, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu tarafından, Utrecht Belediye Başkanı Aleid Wolfsen'e teslim edildi.

Wolfsen, yaptığı konuşmada, olimpiyat bayrağını alma şerefini kendisine verenlere teşekkür etti.

Trabzon'un böylesine renkli ve başarılı organizasyonu yapmak için doğru bir şehir olduğunu ifade eden Wolfsen, ''2013 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları bizim şehrimizde yapılacak. Şehrimiz Trabzon gibi tarihi bir kimliğe sahip. Biz de ev sahipliği yapacağımız organizasyonda buradaki başarılara denk başarı elde etmeyi umuyoruz'' dedi.

Wolfsen, konuşmasının son bölümünde Türkçe olarak, organizasyona, sporculara ve Trabzon halkına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Hüseyin Avni Aker Stadı'nın dış bölümünde bulunan olimpiyat ateşi söndürüldü.

2013 Avrupa Gençlik Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapacak Hollanda'nın Utrecht kentinin tanıtımı sinevizyon eşliğinde yapıldı.

Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 30, 2011, 12:16:12 ÖÖ »

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #3 : Temmuz 30, 2011, 12:42:11 ÖS »
emeği geçenlere teşekkürler, +1967
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
« Yanıtla #4 : Temmuz 30, 2011, 07:52:10 ÖS »
Alnımızın akıyla kalktık bu işin altından. Teşekkürler emeği geçenlere.
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın