Gönderen Konu: Keşap Şehidini Uğurladı  (Okunma sayısı 1939 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ay Işığı

• Ziyaretçi
Keşap Şehidini Uğurladı
« : Kasım 12, 2012, 03:18:40 ÖS »

Siirt'in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Kıdemli Çavuş Hakan Gemici'nin cenazesi, Keşap Altınpınar köyünde toprağa verildi.
Siirt'in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Kıdemli Çavuş Hakan Gemici'nin cenazesi, Keşap Altınpınar köyünde toprağa verildi.

Şehit Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici’nin naaşı, Diyarbakır Askeri Havaalanı'nda dün düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Trabzon’a buradan da karayolu ile Giresun’a getirildi. Dün gece Giresun Devlet Hastanesi morgunda bekletilen naaş bugün kortejle Keşap Merkez Kubbeli Cami'ye getirildi

Şehidin naaşının ilçe merkezindeki Kubbeli Camisi'ne getirilişi sırasında göz yaşları sel olurken, törende 18 Ekim tarihinde Şehit Hakan Gemici ile evlenen Elif Gemici, eşinin beresine sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Elif Gemici, "Bana 'Ben hiç girmet istemiyorum' dedin. Şimdi de diyor musun, 'Ben topraklara gitmek istemiyorum' diye. Ellerinin çamurlarını öptüm yavrum. Ben öptükçe bana karşılık verdin yavrum" diye ağıt yaktı.

Baba Kemal Gemici de, oğlunun bir aydan da az bir süre önce evlendiğini kaydederek,"Daha 23 gün önce evlenmişti. 'Ben evleneceğim dedin' yavrum 'Batıya tayin onlunca evlenirsin dedim de', 'Bir gün de olsa evleneceğim' dedin. Yaktın beni. Şehit olacağım diyordun, işte oldun." dedi.

Askerlerin omuzunda cenaze nakil aracından indirilen Gemici'nin naaşı, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Altınpınar köyünde toprağa verildi. Cenazenin mezarlığa götürülüşü sırasında bazı vatandaşlar terör örgütü aleyhine slogan atarken, oluşturulan korej şehit cenazesini Altınpınar köyüne kadar takip etti.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri, İçişleri Bakanlığı, Giresun Valiliği ile çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından çelenk gönderildi.

Yoğun yağışa rağmen vatandaşların yüksek katılım gösterdiği cenaze törenine, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı Abdullah Doğan, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Giresun İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, Ak Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek ile askeri ve siyasi erkan katıldı.

Fotoğraflar : Mehmet Küçükkarahan / İlyas Koşer / Yerel Kaynaklar

Haber: Giresun Havadis
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2012, 03:24:52 ÖS Gönderen: Ay Işığı »

Ay Işığı

• Ziyaretçi
Ynt: Keşap Şehidini Uğurladı
« Yanıtla #1 : Kasım 12, 2012, 03:25:02 ÖS »

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
« Yanıtla #2 : Kasım 13, 2012, 08:22:04 ÖÖ »

:klp:  :klp:  :klp:  :klp:  :klp:  :bayrak:  :klp:  :klp:  :klp:  :klp:  :klp:
Allah  rahmet  eylesin.  Ruhun  şad, mekanın  cennet  olsun.  (((((
 :ççk:  :ççk:  :ççk:  :ççk:  :ççk:  :ççk:  :ççk:  :ççk:  :ççk:  :ççk:  :ççk:
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Ay Işığı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Kasım 13, 2012, 11:01:07 ÖÖ »
Ruhunuz Şad Olsun Şehidim, Mekanınız Cennet Olsun Şehidim. Amin. :(