Gönderen Konu: Nereye? Daha Sevecektik….  (Okunma sayısı 1081 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
Nereye? Daha Sevecektik….
« : Ağustos 21, 2011, 03:48:07 ÖÖ »

Nereye gidiyorsun? Saat daha erken, gitmeseydin.. Daha sevecektik, unuttun mu? Hani öğretmiştim ya!

Kalp denilen o organla, aklını ve ruhunu birleştirerek birini düşünmek, onunla bütünleşmek, ve yüreğinde ona dair güzel hisler beslemek demiştim hani, hatırlıyor musun? Teoride bilmen yetmez, öğrenmek istiyorsan deneyeceksin.

Sevmeye yeni başladın sen, daha önce bilmiyordun, yeni öğrendin. Sevmek dediğin öğrenilir. Ben seni sevdiğimde, sevginin ne olduğunu fark ettin. O yüzden bu acemiliğin.

Olsun, her şey gibi pratik yaptıkça gelişeceksin. Bisiklete binmek, yabancı dil öğrenmek, spor yapmak gibi… Onlar gibi ama hepsinden daha büyük yer kaplar hayatında. Bir dene bak, seveceksin!

Önce sürekli onu düşündüğünü gözlemleyeceksin, hiç aklından çıkmayacak. Onun sevdiği bir şey yiyorsan, boğazından geçmeyecek. Onun sevdiği şarkıyı duyduğunda, yüzünde kocaman bir gülümseme belirecek.

Onunla sevişmek, onunla birlikte uyumak, onunla yemek, ona sarılmak gibi anlam veremediğin eylemleri yapmak isteyeceksin. Sanki bugüne kadar yatağın diğer tarafında hep o yatmış gibi, yalnız bir yatak sana soğuk gelecek…

Acı mı? Acının dibini göreceksin üstelik! Seviyorsan, o yanında yokken azap çekeceksin çünkü aklını ve kalbini ona hediye etmiş olacaksın. Bu yüzden zor gelecek gündelik hayat. Hele bir de ayrılık acısı diye bir şey var ki; her yüreğin terbiyecisi bir hocadır, onunla görüşeceksin.

Birini seviyorsan, mutlaka bir yerlerde acı çekeceksin ama merak etme, acısına bile gönüllü boyun eğeceksin. Ne oldu? Acıdan mı korktun? Çocuk gibisin; iğneden korkup iyileşmekten vazgeçmek seninki! Nereye yahu, daha sevecektik?
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Ynt: Nereye? Daha Sevecektik….
« Yanıtla #1 : Ağustos 21, 2011, 11:23:26 ÖS »
"Teoride bilmen yetmez, öğrenmek istiyorsan deneyeceksin."

hakıkaten çok güzel bir anlatım...

sağolasın @sen@
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
Ynt: Nereye? Daha Sevecektik….
« Yanıtla #2 : Ağustos 22, 2011, 12:23:51 ÖÖ »
"Önce sürekli onu düşündüğünü gözlemleyeceksin, hiç aklından çıkmayacak. Onun sevdiği bir şey yiyorsan, boğazından geçmeyecek. Onun sevdiği şarkıyı duyduğunda, yüzünde kocaman bir gülümseme belirecek."

Gerçekten çok güzel bir yazı.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.