Gönderen Konu: Sende Gördüklerim…  (Okunma sayısı 1183 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
Sende Gördüklerim…
« : Ağustos 07, 2011, 03:32:05 ÖS »

Sende gördüklerimi, sen kendinde görmüyorsun. O zaman bağlanıyor elim kolum, o zaman çekiliyorum geriye ve susmak düşüyor bana.

Bütün dünyayı gezip dolaşsa da, insan en çok ve en uzun kendi içine yolculuklar yapıyor, değil mi? Ben öyle büyük hayaller peşinde olmadım, olamadım, yüreğime uymadı.. Parayla hiç kavga edemedim, neden fazlasıyla bana gelmedin diye..

Karnım hep iki tabakla doydu; param varken de, yokken de.. O yüzden gerisine bakamadım. Neyim varsa bölüştüm sevdiklerimle, hayatımı yüreğimi açtıklarıma harcadım.

Kendime çok kızdığım anlar olmadı mı? Oldu elbette! Şu paramı azıcık cebimde tutsaydım, şimdi bu sıkıntıyı çekmezdim dediğim vakitler oldu ama hiç akıllanamadım. Verdikçe çoğaldım, çoğaldıkça bölüşmeyi, paylaşmayı daha çok sevdim.

Yoksunluklarım azdır ama yoksulluklarım çok oldu. En çok aşkta ve dostlukta kazık yedim. Yine de vazgeçmedim; bir kaptan edasıyla hep ileri dedim.

Şimdi sana bakıyorum ve bana benzeyen, köşelenmiş, çerçevelenmiş yerlerini görüyorum. Daha doğru olduğuna inandığın için verdiğin kararları izliyorum.

Oysa sen de çoğu erkek gibi, başını göğsüme yaslayıp orada uyumak istiyorsun. Oysa ben de çoğu kadın gibi, kafamı omzuna yaslayıp huzuru yakalamak istiyorum.

Ne oluyorsa o anda; kim çeviriyorsa yüzünü aşktan, hangimiz başlatıyorsa bu savaşı artık; egolarımız tırnaklarını uzatıveriyor.

Bir kadının gizli kırgınlığı ile bir adamın saklı ümitsizliğine dönüyor hikaye, boş yere yok ediyoruz kendimizi birbirimizin hayatından. Hiç başlamadan bitiyoruz.

Sende gördüklerimi, sen kendinde görmüyorsun. Ben de gördüklerini, ben kendimde bulamıyorum. Zaman geçiyor, geç oluyor, kalkıyoruz. Dilimizde hala söylenecek sözlerimiz varken, susuyoruz.. Yazık!
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Ynt: Sende Gördüklerim…
« Yanıtla #1 : Ağustos 07, 2011, 04:33:43 ÖS »
güzel bir paylaşım @sen@..
teşekkürler...
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı aLeLade

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +73/-0
  • ÖyLe Bi GeÇer ZaMaN ki..
Ynt: Sende Gördüklerim…
« Yanıtla #2 : Ağustos 12, 2011, 03:19:17 ÖS »
Teşekkürler güzeldi  :)

Sevgide güneş gibi ol
    Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol
    Hataları örtmede gece gibi ol
    Tevazuda toprak gibi ol
    Öfkede ölü gibi ol
    Her ne olursan ol.
    Ya olduğun gibi ya göründüğün gibi ol...