Gönderen Konu: “Seni Seviyorum” Kavgası!  (Okunma sayısı 1446 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
“Seni Seviyorum” Kavgası!
« : Ağustos 25, 2011, 01:23:38 ÖÖ »

“Seni seviyorum çünkü kendimi bir başkasının gözlerinden görmek ihtiyacındayım. Severek, kendimi tamamlıyorum” dedim. “Saçma!” dedi.
“Neden saçma olsun? Birini sevmek, onaylanma ihtiyacının bir sonucu değil midir? Sevildiğinde, sevileceğini de varsayarsın.
“Seni seviyorum çünkü…..” bu cümleyi yüzlerce farklı sebeple tamamlayabilirim. Söylediğim sadece nedenlerden biri. Benim aklıma yatanlar içinde en geçerli olanlar sıralamasında ilk on içinde üstelik.
Senin bunu kabul etmemen, saçma bulman, onun gerçekliğini ortadan kaldırmıyor. En azından bendeki gerçekliğini…
Hiçbir sebebe dayandırmadan da sevebilirdim ki; bu çok boşlukta bir seviş olurdu. O zaman nasıl ikna olabilirdin seni sevdiğime?
Bu durum sana, içinde bulunduğum psikolojinin sadece sevmeye hazır olduğum bir anda, tesadüfen sana çarpmış olacağım ihtimalini düşündürtmez mi? O sırada, başka biri oturuyor olsaydı senin yerinde, ona da aşık olabileceğim gerçeğini göz ardı eder miydin?
Sevmek için ilk şart; bilinç üstü reddetse bile, ruhunda, kalbinde ve aklının derinliklerinde sevmeye hazır olmaktır. Bu fikri istediğin kadar iteleyebilirsin ama bu sadece egonun üstün kalma mücadelesinden kaynaklanır.
Sen de benzer soruları kendine sormalısın. Neden beni sevdiğini bulmalısın. Seni tamamlayan, iyi hissettiren ve kendini tanımana, sınırlarını aşmana sebep olacak gücü benim bir yanımda bulmasan, yine de beni sever miydin?”
Bu konuşma saatler boyu sürdü ve hepsinin sonunda, dönüp şöyle söyledi sevgilim: “O kafanın içinde neler dolaşıyor çok merak ediyorum. Seni anlayabildiğim zamanlar o kadar az ki!”
“Belki de sen bilinmeyeni keşfetmeyi seviyorsundur. Bak! Bu da beni sevme sebeplerinden biri olabilir ve saatler önce sorduğum sorunun cevabını verir!”
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Ynt: “Seni Seviyorum” Kavgası!
« Yanıtla #1 : Ağustos 26, 2011, 12:51:36 ÖS »
teşekkürler @sen@...
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH