Gönderen Konu: Kahin ahtapot Paul öldü  (Okunma sayısı 4722 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
Kahin ahtapot Paul öldü
« : Ekim 26, 2010, 08:07:00 ÖS »

Geçtiğimiz yaz Güney Afrika'da düzenlenen Dünya Kupası Şampiyonası'nda, maçların sonuçlarını önceden bilmesiyle yıldızı parlayan ve şöhreti sınırları aşan ahtapot Paul öldü.

Dünya Kupası sırasında da hasta olan ahtapot Paul, Alman Milli Takımı'nın tüm maç sonuçlarını doğru tahmin ederek dikkatleri üzerine çekmiş, final maçının sonucunu da doğru bilerek şampiyon olan İspanyolların büyük sevgisini kazanmıştı. Almanya'nın Oberhausen kentinde olan kahin ahtapot Paul'un yaşadığı akvaryum içinde Pazartesi'yi Salı'ya bağlayan gece öldüğü açıklandı.

Kahin ahtapot Paul, Dünya Kupası sırasında önce Alman Milli Takımı'nın art arda yedi maçının sonuçlarını önceden doğru bilmişti. Daha sonra ise kendisine İspanya ile Hollanda arasında oynanan final maçı sorulmuş, ahtapot Paul İspanya'yı işaret ederek yine doğru bir öngörüde bulunmuştu. Kahin ahtapotun maç sonuçlarını nasıl doğru kestirdiği büyük merak konusu olmuştu. Paul'un İspanya Milli Takımı'nı işaret etmesi ve İspanya'nın şampiyon olmasıyla İspanyalılar Paul'a büyük sevgi duşmuş, ahtapotu Almanya'dan satın almak istemişti.

PaulPaul, Almanya'nın Oberhausen kentindeki Sea Life adlı akvaryumda bulunan ve Almanya Millî Futbol Takımı için yaptığı ve çoğunlukla doğru çıkan tahminleriyle “Kahin Ahtapot” adıyla dünyaca şöhret kazanmış ahtapot.

2006'da İngiltere'den Almanya'ya getirilen ve 2008'de doğan Paul ilk tahminlerini 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası için yaptı. Almanya'nın oynadığı 6 maçtan 4'ünü doğru tahmin etti. 2010 FIFA Dünya Kupası'nda daha başarılı bir performans sergileyen Paul, Almanya'nın oynadığı 6 maçtan hepsini de doğru tahmin etti. Paul'ün tahminleri akvaryumuna daldırılan ve hepsinin içinde midye ya da istiridye gibi yem bulunan ve karşılaşacak ülkelerin bayraklarının bulunduğu iki şeffaf kutudan birinin üstüne yerleşmesiyle gerçekleşiyor. Paul'ün 9 Temmuz 2010'da 2010 FIFA Dünya Kupası'nın son iki maçı için yaptığı tahminlerde 3.lük maçı için Almanya'yı, final maçı için ise İspanya'yı tercih etmiştir. 10 Temmuz 2010 tarihinde oynanan 3.lük maçında Almanya, Uruguay'ı 3-2 yenmiştir ve Paul'ün tahmini doğru çıkmıştır. 11 Temmuz 2010 tarihinde oynanan final maçında ise İspanya, Hollanda'yı 1-0 yenmiştir ve Paul'ün tahmini yine doğru çıkmıştır.

Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
Ynt: Kahin ahtapot Paul öldü
« Yanıtla #1 : Ekim 26, 2010, 08:16:27 ÖS »
iddaacılar çok üzülmüştür :)
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #2 : Ekim 26, 2010, 08:20:43 ÖS »
çok ilginçç çokk :) renkli bir paylaşimm olmuş teşekkürler

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #3 : Ekim 26, 2010, 08:22:28 ÖS »
Rica ederim.Bu acı haberi duyunca sizlerle paylaşayım dedim.  :cem:) :cem:)
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 26, 2010, 08:24:40 ÖS »
işte şimdi patlattım kahkahayı :D

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #5 : Ekim 26, 2010, 08:28:06 ÖS »
ayrıntılarla ilgilenmiyorum, yemeği kim yapacak :D
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #6 : Ekim 26, 2010, 08:29:48 ÖS »
Zavallı Paul'ü yemeyi mi düşünüyorsun?   "{

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
« Yanıtla #7 : Ekim 26, 2010, 08:31:33 ÖS »
afferinn kızz :D

"{ 

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #8 : Ekim 26, 2010, 08:32:47 ÖS »
 :ymk: :444: evet

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #9 : Ekim 26, 2010, 08:35:49 ÖS »
O zaman sana kötü bir haberim var. Akvaryum sözcüsü açıklama yapmış. Paul yakılacak, külleri kendisini simgeleyen bir heykelin yanında sergilenecekmiş.   :cem:) :cem:)

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #10 : Ekim 26, 2010, 08:56:18 ÖS »
aç kaldık :P

Çevrimdışı oflum_ts

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +33/-0
  • KAĞITTAN SİLMEK GİBİ DEĞİLDİR KALPTEN SİLMEK
« Yanıtla #11 : Ekim 26, 2010, 08:56:37 ÖS »
şöhret yaramadı... :D
Bitmeyen tükenmeyen hatıran,
hergün varlığını hissettiren acın ve gidemediğim
terkedemediğim içimdeki sen..
Tarifin olmuyor..
Dilimde takılı bir hece ve artık anlatmaya,
tekrar konuşmaya değermi değmez mi bilmiyecek kadar ince bir düş..

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
« Yanıtla #12 : Ekim 26, 2010, 09:21:06 ÖS »
:D