Gönderen Konu: Ellerine bırakmıştım kalbimi  (Okunma sayısı 613 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
  • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
Ellerine bırakmıştım kalbimi
« : Haziran 09, 2010, 10:48:02 ÖÖ »
Selam olsun en değerli’ye ..
Bugün cümlelerime sen katıp kavurmak istedim!
Mektubun ucunu yakıp küllendirmek , senden geriye ve benden ilerisi için bir hatıra diledim!
Siyah beyaz resimler gibi satırlarımı nostalji aşk’lara boğmak birazda
Her şeyi bir kenara bırakıp bugün son kez seni düşünmek istedim ..

Düşümde gözlerimden aşağı düşmesine izin veremediğim şımarık zade var , olması gereken ama kabul buyurulmayan bir dua ..
Sarstığım tüm beşiklerde ki bebekler büyüyünce başıma üşüştüler senin dilinden ninni söyleyişlerimin kalıntısı ...
Gönlümün yaşlanmış olduğunu tahmin etmeyi denemediler bile..
Gönlüm ki seni severken yaşlanmıştı , yar dediğin aslında yar değildi ..

Tek taraflı bir sevğinin baş ucundayım , gözlerinden düşerken geceleri de mi tembihledin..
Ben bırakıyorum geceler koynunuzu açın o’nun saçlarının teline zarar gelmesin sahi der miydin beni düşünür müydün bir kes olsun iyiliğimi ..
Susayan kelamlarına hasret iken bir son’un yol kıvrımında manevra atar oldu sözlerim..
kalbimin seçtiği harfler hazan estiriyordu yüreğime satırlarda sen olmalısın dedim , gözlerim yaşlı (lık ) işte kabahat bende yar seni haddinden fazla sevdim ..

Bulutlara haber salmıştım oysa ki rahmet bildiğim yağmur damlaları yüzüme akarken
Dua etmiştim ..
Geleceğini sanmıştım ..
Ağlarken sevinen bir kul ben miyim ya Rabbim ; Ağlarken o’nun sevdasını bildiğim için..
Ayrılırken sözlerini kendime zırh ettiğim ..

Rabbim O kulun bir tane ..
Bu sevgili Hazretlerinin hürmetine beni o’na bağ(ış)la ..
Kalbimin derinliklerinde ki aşk’ı sökme , bendim yanan yanamasa da ..

Üşüyorum Habibim ..
Halet-i ruhiyem ne halde bilmiyorum , karmakarışığım içerimde kayboluyorum..
Demiştin ya giderken yar ben bu hengameden düzlüğe nasıl çıkarım ..
Seni bilmiyorum ama o hengameye beni de sürükledin ..

Şimdi söyle halimin gözcüsü ; ben bu hengameden düzlüğe nasıl çıkarım!
Hangi el tutar gözlerimden ..
Hangi Sebebim Fırsat kollar Yola düşmeye ..
Hangi çamur bırakır bu günahkarı çekene dek Toprağın içine ..

şimdi sen yine suskunlardasın bir garip serçe gibi , bense yine bülbül gibi şakıyorum susaraktan.. Susuşlarımın her biri bir cümleye bedel bilirsin , Ağlayışlara haykırışlara gebe fişekler atıyorum gök kubbeye Şahit Ruhdaşım Sahi sen bilmiyorsun sen gittin bir yel estirdi Rabbim , Beni benden iyi bilen bir dost eli dokundu omzuma ..

Ben bile benden öteye gitmeye korkar iken , yaşadıklarımı sundu dilim feryad- i figan ederken.. Ben şimdi firak’ın eşiklerinde yatıp kalkıyorum her sızışımda sağ’ımda bir can beliriyor , kalk üşüyeceksin diyip koluma giren ..

İşte böyle bir zamanın bekçiliğini üstlendim Şımarıkzade ..
Sözlerimin yangınında kendini bulabilir misin bilmem ama ; Ben bu hayatta bir Hu diyişim ile kapıldım senin rüzgarına hemde hiçbir zaman benden ileriye gitmeyecek bir rüzgara!
Tek kişilik bir sevdanın diliminde sana bunları yazıyorum ve söz kendime .. Her gün biraz daha seni seveceğim lakin yaşamayacağım bu kaderi affet ..
Affet sözlerini yüreğime bedenini Toprağa defn ettiğim yar!

Esma Mina Saraç!

"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"