Gönderen Konu: İstanbul’da Aşk Bitmiş Diyen Beri Gelsin  (Okunma sayısı 998 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
İstanbul’da Aşk Bitmiş Diyen Beri Gelsin
« : Mayıs 09, 2011, 12:08:04 ÖS »

Bir sevdadır İstanbul. Yüzüne dokunmaya, gözlerine bakmaya korktuğum. Ne bitmiş ne de bitmeye yüz tutmuş bir sevdadır.

Gezmeyi özlemişim. Boğaz’ın sakin dalgalarını dinlerken, Süleymaniye’den Hisarlar’a kadar gözlerimi boyarken. Görmeyeli göz zevkimi de yitirmişim. Evet. Bir yalan içerisinde dönerken kendimi kaybetmişim.

Martı seslerinden yoksun, serin bir bahar rüzgârının bolluğunda kaybettim kendimi İstanbul’da. Resmini çekmek geldi içimden İstanbul’un şehvetinin ve şehvetle öpüşen sevgililerin. Vazgeçerek kameramı çantama koydum. Bencillik ettim, bu zevk sadece içimde dursun dedim.

O bitmiş denen sevdanın eski tanıklarını da gördüm. Eski model insanlar, eski model aşklarını yine eski model bir mekanik aşk yuvalarında aşkların kenti İstanbul’da zamana karşı dimdik tutmaya çalışıyorlardı. Birlikte sarf edilen aşk sözleri ve yâd edilen eski günler. Hepsini gördüm. Hepsini sindirdim içime birer birer.

Bir kilometresinde kendimi keşfettim Boğaz’ın. Beylerbeyi’nden Üsküdar’a kadar dünü de gördüm bugünü de. Kim demiş Dünya’nın çivisi, İstanbul’un cılkı çıktı diye. Alın işte hepsi yerinde. Modernleşen zamanla aşklar da modernleşse de kimse inkâr etmesin; isteyen görebilir İstanbul’un nostaljisinin keyfini.

Kah vapurlara bakarak, kah dalgaları seyrederek. Onlar eskidir ve bize zamanı sızdırırlar, kah gözyaşı ve çığlıklarla, kah sevinç ve ünlemlerle.

Varsa aksini ifade eden beri gelsin. Doğruyu bulalım…

alıntıdır.

Bahar geldi; aşık olmak lazım :)
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
Ynt: İstanbul’da Aşk Bitmiş Diyen Beri Gelsin
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2011, 01:36:23 ÖS »
:D
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2011, 06:12:08 ÖS »
bahar geldi soluk almak lazım

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı oflum_ts

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +33/-0
  • KAĞITTAN SİLMEK GİBİ DEĞİLDİR KALPTEN SİLMEK
« Yanıtla #3 : Mayıs 09, 2011, 07:07:01 ÖS »
başka işimiz mi yok....

:D:D  bu seneyi es geçmek lazım...
Bitmeyen tükenmeyen hatıran,
hergün varlığını hissettiren acın ve gidemediğim
terkedemediğim içimdeki sen..
Tarifin olmuyor..
Dilimde takılı bir hece ve artık anlatmaya,
tekrar konuşmaya değermi değmez mi bilmiyecek kadar ince bir düş..