Gönderen Konu: EYOF 2011'de Olimpiyat Meşalesi söndürüldü  (Okunma sayısı 1469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
  • Rep Puanı: +100/-0
EYOF 2011'de Olimpiyat Meşalesi söndürüldü
« : Temmuz 30, 2011, 12:23:44 ÖÖ »
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Çelik; "Trabzon bir tarihe başarıyla tanıklık etti." EOC EYOF Komisyonu Başkanı Bondt; "Türk hükümetinin muhteşem desteğine teşekkür ediyoruz."

Trabzon'da 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF) için 24 Temmuz'da yakılan olimpiyat meşalesi, oyunların tamamlanmasının ardından yapılan kapanış töreni ile söndürüldü.

Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılan EYOF 2011 Trabzon Kapanış Töreni, ülke bayraklarının geçişi ile başladı. Daha sonra da oyunlardan gönüllü olarak görev yapan yaklaşık  bin 400 gönüllü ve oyunların maskotları hamsilerin geçişleri büyük alkış alarak gerçekleştirildi.

İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından söz alan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, organizasyonun büyük bir başarıyla tamamlandığını ve bunun için emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade ederek şunları söyledi:

"Trabzon bir tarihe başarıyla tanıklık etti. Trabzonlu Karadeniz insanının gönlündeki insan sevgisini buraya gelen konuklara en iyi şekilde yansıttı. Sporun dili olan evrensel barış 49 ülkenin gençlerinin buluşmasında kendini en iyi şekilde ifade etti. Türkiye daha nice büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacaktır."

Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) EYOF Komisyonu Başkanı Guido de Bondt ise, ayrımcılığın her türlüsüne karşı olan bir felsefenin geçerli olduğu oyunların Trabzon'da da başarıyla organize edildiğini vurgulayarak şöyle dedi:

"Burada sporun evrenselliği için de kıyasıya bir rekabete şahit olduk. Bunun kıymetini bilelim. Türk halkının ve Türk hükümetinin muhteşem desteğine, büyük bir özveri ile görev yan gönüllülere, organizasyon komitesine ve TMOK yetkilerine teşekkür ediyoruz."

Daha sonra Olimpiyat Marşı eşliğinde Olimpiyat Bayrağı gönderden indirildi ve Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu tarafından EYOF 2013'ü organize edecek olan Hollanda'nın Utrecht Belediye Başkanı Aleid Wolfsen'e teslim etti.

Aleid Wolfsen bayrağı teslim aldıktan sonra yaptığı konuşmada, EYOF'u Trabzon'daki ilgiyi dikkate alarak organize edeceklerini ifade ederek,  "2013'deki oyunlarda buradakine denk bir başarı bekliyorum" dedi ve herkese Türkçe olarak teşekkür etti.

Kapanış töreninde daha sonra da yörenin oyunları olan horon ve kolbastı kalabalık bir gösteri gurubu tarafından oynandı.

Kapanış törenine verilen kısa arada EOC EYOF Komisyonu Başkanı Guido de Bondt Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a plaket verdi. Bakan Kılıç'da Guido de Bondt'a EYOF 2011 Trabzon'un şiltini hediye etti.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
Ynt: EYOF 2011'de Olimpiyat Meşalesi söndürüldü
« Yanıtla #1 : Temmuz 30, 2011, 12:25:18 ÖÖ »

Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 30, 2011, 12:29:17 ÖÖ »

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
« Yanıtla #3 : Temmuz 30, 2011, 08:39:19 ÖÖ »
TEK  KELİME  İLE :  MUAZZAM  !!..     :bayrak:

HER  ŞEYİN  SONU  VARDIR.. DOLAYISI  İLE  EYOF  2011  OLİMPİYATLARIDA  SONA  ERECEKTİR..

BU  GÜZEL  KALICI  VE  GÜZEL  HATIRALAR  BEYİNLERDEN  VEDE  KAYITLARDAN  SİLİNMİYECEKTİR..

:hron:  :ts:  :oley:  :hron:  :ts:  :oley:  :hron:
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #4 : Temmuz 30, 2011, 12:41:25 ÖS »
güzel bir organizasyondu, emeği geçenlere teşekkürler...
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***