Gönderen Konu: EYOF Sporcuların Sağlığı Emin Ellerde  (Okunma sayısı 984 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
EYOF Sporcuların Sağlığı Emin Ellerde
« : Temmuz 28, 2011, 02:43:50 ÖS »
Sporcuların Sağlığı Emin Ellerde

11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları' nda mücadele eden sporcuların sağlığı için 65 sağlık personeli ve 13 ambulans, gece gündüz çalışıyor.

EYOF 2911 Sağlık Komitesi Başkanı  Dr. Hakan Usta,  yaptığı açıklamada sporcuların sağlığı için yoğun mesai harcadıklarını söyledi.

Oyunlar süresince,  "112 Acil Çağrı Merkezi" nin daha donanımlı olarak  hizmet verdiğini belirten Dr. Usta, "Çağrı merkezimizdeki personel sayımızı, diğer illerden yaptığımız takviyelerle yeterli düzeye çıkardık.  Çağrı merkezimizde  EYOF için özel yapılanmaya gittik ve ayrı ekip kurduk. Bunun dışında spor tesisleri ve konaklama alanlarında sağlık odaları oluşturup bu mekanlarda doktor ve sağlık personeli görevlendirdik" dedi.

Oyunlarda yaşanacak olası sağlık problemleriyle ilgili toplantılar yaptıklarını belirten Usta "Şu ana kadar 75' e varan vakamız oldu. Ancak bunlardan hiçbirinin hayati tehlike arz etmemesi, bizleri sevindirdi. Sağlık çalışanlarının yaşam felsefesi olan 'en olumsuz koşula göre tedbir alma'  ilkesinden yola çıkarak oluşturmaya çalıştığımız sistemimizde her şey yolunda gidiyor" diye konuştu.
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
Ynt: EYOF Sporcuların Sağlığı Emin Ellerde
« Yanıtla #1 : Temmuz 28, 2011, 02:44:31 ÖS »

Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
  • Rep Puanı: +100/-0
Ynt: EYOF Sporcuların Sağlığı Emin Ellerde
« Yanıtla #2 : Temmuz 28, 2011, 11:50:24 ÖS »
Organizasyon her şeyiyle mükemmel.  Tebrikler.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.