Gönderen Konu: EYOF EOC Başkanı Hickey' le Söyleşi  (Okunma sayısı 1042 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
EYOF EOC Başkanı Hickey' le Söyleşi
« : Temmuz 28, 2011, 02:02:55 ÖS »
EYOF Trabzon 2011 bugüne kadar düzenlenmiş en muhteşem organizasyonlar arasında yer alıyor"dedi.

Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği (EOC) Başkanı Hickey Gençlere seslenerek, "Dışarı çıkın, spor yapın, sporu yaşamınızın bir parçası haline dönüştürün" çağrısı yapan Avrupa Olimpiyat Komiteleri  Birliği (EOC) Başkanı Patrick Hickey,  11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın (EYOF) geride kalan 10 organizasyon arasında çok önemli yere sahip olduğunu söyledi.

EYOF'un amacı nedir?

EYOF'un amacı yaklaşık olarak 40-50 ülkenin  16-17 yaş aralarındaki gençlerini bir araya getirip olimpiyat düzeyinde bir spor etkinliği düzenlemek ve olimpiyat ruhunu yaşatmaktır.

Gençleri spora teşvik için neler yapıyorsunuz?

EOC, kuruluşundan bu yana gençleri spora teşvik etmek için çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar arasında  şu anda önemli bir kampanya düzenlemekteyiz. Bu kampanya dahilinde gençler arasındaki obezite hastalığını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.  Bilgisayar, playstation gibi oyun konsolları önünde saatlerini geçiren gençlerin artık dışarı çıkmalarına ve spor yapmalarına yönelik  çalışmalar yürütüyoruz.

EYOF Trabzon 2011 hakkında neler düşünüyorsunuz?

Daha buradaki müsabakalar son bulmuş değil. Ancak şu ana kadar edindiğim deneyimlerden yola çıkarak şunu söyleyebilirim;  EYOF Trabzon 2011, muhteşem açılış töreni, harika tesisleri ve Trabzon' un dostane halkı ile bugüne kadar düzenlenmiş en muhteşem  organizasyonlar arasında yer alıyor.

Genç nesillere mesajınız nedir?

Benim bu neslin gençleri için tek bir mesajım var. Dışarı çıkın, spor yapın ve edindiğiniz spor yapma alışkanlığını hayatınızın bir parçası haline getirin. Bu şekilde de sağlıklı bir yaşam biçimi elde edin ve geleceğinizi değiştirin.

İstanbul'un 2020 yaz oyunlarına adaylık süreciyle ilgili düşünceleriniz nedir?

Aslında bakarsanız bu konu hakkında bir şey demem çok zor.  Çünkü  Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği  Başkanı olarak tarafsız olmam gerekiyor. Bunun sebebi ise şu anda 2020 için Avrupa'dan iki şehrin (Roma ve Madrid) aday olmasıdır.  Ancak şunu söyleyebilirim, söz konusu her aday şehrin  de olimpiyatlara ev sahipliği yapma ihtimali arasında pek fazla fark yok.  Çok zorlu bir seçim süresi olacağına eminim.

Trabzon hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Bundan önce Antalya ve İstanbul' a defalarca gittim ama oyunlar vesilesiyle ilk defa Trabzon' a geliyorum. Türkiye' ye gelmek benim için hiçbir zaman zor olmadı. Ülkenizi, kültürünüzü ve güzel havanızı çok seviyorum. Trabzon' da herkesin yaklaşımı çok sıcak.  Türkiye' nin EYOF Trabzon 2011' deki başarısı, kesinlikle 2020 yaz olimpiyatları adaylığı için önemli bir referans olacaktır.
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
Ynt: EYOF EOC Başkanı Hickey' le Söyleşi
« Yanıtla #1 : Temmuz 28, 2011, 02:03:38 ÖS »

Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın