Gönderen Konu: Timur'un,Yıldırım Beyazıd'a Yazdığı Mektup Ve Yıldırım'ın Cevabı  (Okunma sayısı 1490 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
  • Rep Puanı: +100/-0
_TİMUR_

Rum diyarında melik olan yıldırım beyazıd!bilki biz kudret ve iktidarımızla insanlık aleminin en büyük kısmını tab'amız haline getirmiş bir hükümdarız.bu görülmemiş işitek başımıza yaptıksenin gibi babamızdan ülkeler tevarüs etmiş değiliz.aklını başına topla ve kara yusuf la ahmet celayir i topraklarından kov. emirlerimize karşı gelen hükümdarların akıbetini duymuş olsanız gerektir.sizde o hükümdarların arasına girmekten sakının...

_YILDIRIM HANIN CEVABI_

ey timur denen kuduzkafir soysuz köpek!

mektubunda yazdığın sözlle benim gibi bir hükümdarı korkutacağını sanarak ne ahmak bir uğursuz olduğunu gösterdin.beniönünden kaçan acem ve tatar hükümdarcıkları ile mi kıyas edersin? benim ordumu hindırak ve herat askerimi sanarsın? anadolu'yu şam halep ve bağdat'ı aldığın gibi almayımı tasarlıyorsun? sen ordumuzun bir tek defa mağlup olduğunu işittin mi?dünya ve mal hırsıyla köpekler gibi dövüşerek ömür geçirdin bununla öğünüyorsun.bizim hayatımız din ve devlet uğruna gaza meydanlarında geçmiştir.işte seni şte cenk meydanı!bekliyorum ne zaman istersen gel! allah seni kahretsin ve müslümanlara daha fazla zulüm edememen için sana uyanlarada lanet olsun...
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
meydan okuma budur
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Vatan bölünmez tektir, Haddini bilmeyen namerttir!

illa birilerının birilerıne haddini hatırlatması gerekiyormuş demekki...
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
değişik bir atışma olmuş :) tşkler...
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***