Gönderen Konu: Aytekin ÇAĞ  (Okunma sayısı 1470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blackseastorm

• Banned
  • *
  • Rep Puanı: +50/-1
  • Ne Mutlu Türküm Diyene
Aytekin ÇAĞ
« : Mart 09, 2007, 08:18:29 ÖS »
TAKLİT YOK

Ülkemizde malesef müziğe verilen önem hiç yok denecek kadar azaldı.Popüler Kültür denilen kuramla,insanlar bir sanatçının ses kalitesinden çok, yaptığı müziğin güzelliklerinden çok,boyuna,posuna,ve kamera önünde verdiği ilgi çekici konuşmalara daha çok ilgi gösterir oldu.Kısacası,müzik artık müzik değil.

Bu ülkeye gerçek anlamda sanatı ile hizmet eden kişiler olmuştur.Örneğin Sanat müziğimizn bu noktaya gelişini,Zeki Müren'e Borçluyuz.Halk Müziğimizin Son Yıllardaki Gelişimini,Arif Sağ,Musa Eroğlu Gibi İsimlere Borçluyuz.Pop Müziğimiz De İlk Defa Dünya Çapında İsim yapmış Olan,Tarkan,Sezen Aksu Ve Son Olarak Eurovizyon 1. si Olan,Sertap Erener e Borçluyuz.Yine Anadolu Rock Müzik Dalında,Cem Karaca,Erkin Koray,Barış Manço,Kıraç Ve Haluk Levent Gibi isimlere Borçluyuz,Karadeniz Müziğindeki Önemli Gelişmeyi İse Kazım Koyuncu Gibi Bir İnsana Borçluyuz.Bu İnsanlar,Müziğimizi Bu Noktaya Getirmişken,Diğer Yeni Gelen Müzisyenler,Sanatçılar İse Malesef Müziğimize Yeni Bir Devinim Katamamaktadırlar.

Bugün Ne Yazıkki,Yukarıda İsmini Verdiğim Sanatçıları Taklit Etmekten Başka Hiçbirşey Yapılmamaktadır.Müziğimiz,Sanatımız,Sanatçımız Malesef Bu Taklit Alışkanlığı Yüzünden Yok Olup Gitmektedir.Müzik T.v Ekranlarında Görüldüğü Kadar Basit Ve Kolay Olmamalı,Yıllar Önce Kasedi Olan Bir Sanatçıya,Bir Başbakan Kadar Saygı Gösterilirdi,Bugün Kasedi Olmayan Müzisyen Yok.

Diğeceğim Şudur ki,Artık İnsanların Birbirlerini Taklit Etmeden Şarkı Söylemesi,Şiir Yazması,Beste Yapması Gerekmektedir,Siz Müzik Sevenlerde,Kişinin Sanatına,Sesinin Tonuna,Ve Yaptığı İşin Güzelliğine Baktığınız Zaman Bu İnsanlara Pirim Vermeyerek,Müziğimizin Daha İyi Duruma Gelmesini Sağlayacaksınız.

Aytekin Çağ.
Biz Karadeniz ' in asi çocuğunu kaybetmedik . Biz Kazım ' ı , yani Karadeniz ' in hırçın çocuğunu notaların sonsuzluğuna uğurladık . Ve Köroğlu , Dadaloğlu , Aşık Veysel gibi kuşaktan kuşağa yaşayacak , yaşatacağız . Sen Bizimlesin Kazım....

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
Ynt: Aytekin ÇAĞ
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2007, 08:23:02 ÖS »
 .,.P .,.P kesinlikle katılıyorum..çıkan isimler hep kendine özgü bir tarzı olan isimler..taklit edenlerde zamanla sönüyorlar..bunun yerine kendi emeklerini ortaya koysalar, başkaları olmak için zaman harcamayıp bu enerjilerini sanatlarını icra etmekte kullansalar çok daha başarılı olacaklar..yazı için tşk ler...

***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı blackseastorm

• Banned
  • *
  • Rep Puanı: +50/-1
  • Ne Mutlu Türküm Diyene
Ynt: Aytekin ÇAĞ
« Yanıtla #2 : Mart 09, 2007, 09:20:47 ÖS »
blackseastorm  lacivert akşamlar isimli paylaşımınızda bir yorumda bulunmuştum... ? Aytekin ÇAĞ ya da lacivert akşamlar isimli site ile bir bağlantınız var mı diye? şimdi tekrar sormak istiyorum?

Hayır O siteyle Bir Bağlantım Yok Sadece Girip Ziyaret Ederim Aytekin Çağla Bir Bağlantım Yok Ama Bağlantısı Olan Arkadaşlarım Var
Biz Karadeniz ' in asi çocuğunu kaybetmedik . Biz Kazım ' ı , yani Karadeniz ' in hırçın çocuğunu notaların sonsuzluğuna uğurladık . Ve Köroğlu , Dadaloğlu , Aşık Veysel gibi kuşaktan kuşağa yaşayacak , yaşatacağız . Sen Bizimlesin Kazım....